Skocz do zawartości
Forum

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a zmienione krwawienie


Gość bilionaire

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bilionaire

Witam,
ostatnio miesiączkę dostałam 15 lipca (po tygodniowym spóźnieniu). Trwała ona 7 dni, następnie ósmego dnia cyklu współżyłam z partnerem (stosunek przerywany). !> sierpnia byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki. Następnie 2. sierpnia dostałam dziwnych, jasnych plamień, które później po stosunku (z prezerwatywą) stały się czarne, a 9. sierpnia przyszła krew jak przy okresie, co mnie zdziwiło, gdyż był to 26. dzień cyklu (najczęściej wahają się one w granicach 30-34 dni). Jednak wzięłam wtedy pierwszą tabletkę. Następnego dnia nie było już krwi tylko plamienia. Obecnie wydobywa się ze mnie biała wydzielina. Jednak 12 sierpnia (29. dnia cyklu). Współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, jednak on nie doszedł we mnie. Nie wiem również kiedy miałam owulację. Czy mam jakieś szanse na bycie w ciąży? Jak mam postępować w dalszym przyjmowaniu tabletek? Mam zrobić 7 dni przerwy i zacząć kolejne opakowanie? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim sugeruję, by dokładnie przeczytała Pani informacje, które zawarte są w ulotce dołączonej do tabletek, które Pani zażywa. Bez wątpienia znajdzie tam Pani wiele bardzo istotnych informacji dotyczących antykoncepcji hormonalnej.
Odpowiadając zaś na Pani pytania:
- z opisu wynika, że pierwszą tabletkę wzięła Pani pierwszego dnia miesiączki, co oznacza, że skuteczność antykoncepcyjna jest pełna już od pierwszej tabletki,
- tabletki hormonalne hamują krwawienie, co oznacza, że nie powinna się Pani niepokoić zmianą krwawienia w plamienie,
- ryzyko ciąży jest znikome,
- jeśli preparat, który Pani stosuje jest preparatem 21+7, proszę zażyć 21 tabletek, następnie zrobić 7 dni przerwy podczas których wystąpi krwawienie. Ósmego dnia przerwy proszę przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania - szczegóły dotyczące stosowania tabletek znajdzie Pani w ulotce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...