Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na wyrzeźbienie ciała


Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ jestem tutaj nowy. :)
Nie zdążyłem jeszcze zaznajomić się z forum, ale potrzebuję pomocy, rady (zwał jak zwał) i liczę na wypowiedzi i opinie doświadczonych ludzi lub osób, które obracają się w temacie, w którym umiejscowiłem swój problem ( dość poważny i wymagający ).
A więc chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego jak efektywnie, a przede wszystkim skutecznie wyrzeźbić swoją sylwetkę, aby dobrze się prezentowała.
mam 174cm wzrostu i ważę 84 kg tzn. mam z czego rzeźbić i dodam, że mam predyspozycje genetyczne do wyrzeźbienia ( genetycznie jestem w większości mezomorfikiem ), tylko nie wiem jak się za to zabrać mimo, że mam dużo doświadczenia z siłownią i nie tylko :) Jak ćwiczyć? co jeść? jak dość mocno uwidocznić każdy mięsień? :)
Liczę na pomoc ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

Dzień dobry ItaloS :)

przepraszam, że będę ciut nieprzyjemna, ale zdajesz sobie sprawę, że prosisz o coś co będzie grubości sporej broszury? Przyznam, że wątpie, by ktoś tutaj rozpisał Tobie tygodniowy plan ćwiczeń + dieta na każdy dzień, a chyba na tym Tobie najbardziej zależy.

Skoro siłownia nie jest Tobie obca to pewnie wiesz, że trenerzy najczęściej za free rozpisują plany treningowe. Poproś o taki i się do niego dostosuj. Jeśli masz doświadczenie w siłowni to możesz poprosić o ćwiczenia cross fit bądź ogólnie omijające izolatory. To tak na mój gust, bo nie wiem jak ćwiczysz i na czym to dośw. polega. Znałam paru takich co to wszem i wobec opowiadali o siłowni do której chodzą, tylko jak z nimi poszłam to jedynie siedzieli na ławeczce i się przyglądali... Różnie z tym dośw. bywa.

A jeśli masz już jakiś pomysł na swój plan to wejdź na kfd.pl bądź sfd.pl - to są najbardziej popularne fora dla wszelkiej maści sportowców, w tym głównie dla kulturystów i tam stwórz wątek z konkretnym planem. Tylko jeśli skopiujesz ten wątek i umieścisz go tam to Cię zjedzą na śniadanie. I też jest tam fajna opcja założenia dziennika i wtedy widzisz swoje postępy.

Dieta - jest równie ważna co same ćwiczenia. Przede wszystkim powinieneś sobie policzyć dzienne zapotrzebowanie na kalorie i co za tym idzie na białko, węgle i tłuszcze. Jest multum tego w necie. I na tej podstawie stwórz sobie własną rozpiskę. Pamiętaj o tym, by jeść po treningu sporo białka.

Odnośnik do komentarza

No tutaj akurat szanowna/ny Pan/i nie trafił/a z opinią jeśli chodzi o moje doświadczenie, także "bum" :p. A jeśli chodzi o ćwiczenia i siłownie to możemy się razem wybrać na nią i pewnie byłbym w stanie na niejednym ćwiczeniu pokazać jak dokładnie technicznie je wykonać ;). Liczyłem na bardziej treściwą pomoc, na rozpisywaniu planów to ja się znam, nie jeden cykl i plan już "przejadłem", jeśli chodzi o książkę też nie jedną, ale nie po to tutaj jestem, żeby się tym chwalić.
Chodziło mi o to, ażeby ktoś po krótce, bez żadnych wygórowanych wskazówek, ktoś naprowadził mnie na dobrą dietę i system pracy na siłowni :)
Znam także forum sfd i kfd no i odsyłanie mnie na te strony internetowe, które znam z reszta dobrze, świadczy o tym, że na tym polu nie jest sobie nikt z tym w stanie poradzić, a ponoć forum jest po to, żeby sensu stricte "pomagać" anie spławiać i wydaje mi się, że to także zostało w tym celu stworzone. ;)
Także licze na dalsze odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

Hmmm... napisałam, że "To tak na mój gust, bo nie wiem jak ćwiczysz i na czym to dośw. polega..." - więc gdzie jest tutaj opinia? Skoro jasno określiłam, że NIE WIEM jak to jest u Ciebie :) :)

sfd i kfd - są to jak sam wiesz fora, gdzie wypowiadają się ludzie żyjący kulturystyką i mają olbrzymią wiedzę na ten temat. Podając je nie spławiałam, a dawałam kolejne źródła gdzie możesz mieć dużą dawkę informacji.

Ogólnie nie rozumiem czemu moją wypowiedź potraktowałeś jak atak na swoją osobę.

"na rozpisywaniu planów to ja się znam, nie jeden cykl i plan już "przejadłem"" - super, wcale to takie łatwe nie jest. I trzeba mieć sporą wiedze, by dobry plan ułożyć. :)

Z tego co napisałeś to masz dużą wiedzę na ten temat.
"Chodziło mi o to, ażeby ktoś po krótce, bez żadnych wygórowanych wskazówek, ktoś naprowadził mnie na dobrą dietę i system pracy na siłowni :)".

Może w taki sposób pomogę.
Swego czasu chodziłam 3 razy w tyg. na silownię i 2 razy w tyg na basen. Siłownię miałam kontrolowaną przez trenera (początkowo byłam za głupia, by samej sobie plan ułożyć), a dietę przez dietetyka (niestety natrafiłam na słabą laskę i dzięki niej, bądź przez nią dużo się nauczyłam. Grunt, że nauczyłam się najważniejszego - zdrowych nawyków).

I to jak to u mnie wyglądało. Może na tym przykładzie będziesz w stanie sobie coś ciekawego stworzyć.

siłownia - zaczynałam od aerobów np. bieżnia przez 10 - 15 minut, by się rozgrzać. Potem był plan siłowy. Kończyłam również bieżnią.
Dieta - siłownia w godz. popołudniowych i mam lekkie dolegliwości z sercem (więc jem ciut więcej ryby) oraz pracowałam na porannej zmianie.

Przykład jednego dnia.
Śniadanie 7:00 - 8:00
płatki, jogurt i banan (jakiś inny owoc)
II śniadanie 10:00 - 11:00 (już jestem w pracy)
buła z wędliną i serek wiejski
Kolejny posiłek 13:00 - 14:00
wg mojej dietetyk powinnam jeść sałatkę np. z szynką. Trochę leniwa jestem więc najczęściej u mnie kończyło się obiadem w pobliskiej knajpce i np. filet z ryby + kuskus + surówka bądź stek (zawsze pisali, że 200g) + ziemniaczki + surówka
Kolejny posiłek 16:00 - 17:00 - czyli kończę pracę
banan bądź baton zbożowy bądź coś innego z węglami, by po pracy pójść i się pomęczyć
Kolacja: 19:00 - 20:00
łosoś z ryżem i surówka

To taki przykład dnia. Może coś pomoże.
Co łatwo zauważyć - posiłki co 2 godz. Nawet jeśli jest to jedynie jakiś owoc. Ta powyższa rozpiska ma ok. 2300 - 2500 kalorii.

PS
pierwsze przeze mnie napisane zdanie świadczyło, że jestem kobietą :P
Parę słów o mnie. Nie wybierzemy się na siłownię, bo z niej zrezygnowałam. Zamieniłam na 3razy w tyg basen + 1 bądź 2 razy w tyg. bieganie :) tak czy siak muszę patrzeć na to co robię :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...