Skocz do zawartości
Forum

Izolacja i wycofanie się z życia społecznego syna


Slyth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przychodzę tutaj ponieważ nie wiem jak postąpić z moim 17-letnim synem.Od zawsze był nieśmiały,skryty,trzymał się tylko grupki przyjaciół.Nie zwracałem na to zbyt dużej uwagi ale od kwietnia 2013 r. coś dziwnego zaczęło się z nim dziać.Poważnie opuścił się w szkole,zaczął wagarować,zerwał kontakt ze znajomymi.Jak można było się spodziewać zawalił rok..Myślałem, że przez wakacje mu to przejdzie lecz pomyliłem się.Od początku lipca wyszedł z domu tylko dwa razy.Obecnie je maksymalnie dwa małe posiłki dziennie lub cały dzień nie zbliży się do lodówki,przestał się do kogokolwiek odzywać,całymi dniami przesiaduje w pokoju.Myślałem, że to wszystko przez komputer.Dziennie spędzał przed nim 7-8 godzin ale od 1.5 tygodnia tylko leży w łóżku lub wpatruje się tępo w ścianę.Mam już tego naprawdę dosyć, bo chciałbym mu jakoś pomóc ale jak?Już niedługo zacznie się nowy rok szkolny i nie wiem jak to z nim będzie.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się jest to wiek gdzie kształtuje się charakter chłopaka. Powinien nawiązywać znajomości i poznawać nowych ludzi. Trzeba z nim porozmawiać jak na rodzica przystało czy nie ma jakiś problemów. Ale trzeba to zrobić delikatnie i inteligentnie gdyż niewłaściwe słowa mogą spowodować zamknięcie i mur. Należy też zadać sobie pytanie czemu tak się stało i nie szukać winy w komputerze czy innym przyrządzie bo to tylko odskocznia by zapomnieć o problemach. Bądź co bądź chłopak wyczuje twoje intencje czy są prawdziwe czy nie więc nie staraj się na siłę nagle interesować się chłopakiem. Spokojnie stopniowo poznaj jego zainteresowania i rozmawiaj z nim, gdy coś robi w komputerze lub gra dopinguj go i przeżywaj z nim co się tam dzieje mimo że nie interesujesz się grami. Stopniowo zacznie sam się otwierać i poznasz jego problemy... i pamiętaj ze zrozumieniem wysłuchaj tego co ma do powiedzenia bo można wszystko w jednej chwili zepsuć Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nawiąż z nim kontakt ale nie na siłę spróbuj wspólnie coś z nim porobić i delikatnie odciągać go od komputera, ale stopniowo. Może być po prostu uzależniony od niego, ale trzeba wiedzieć dlaczego... Będzie wpadał w złość to niemal pewne, ale nie można się z nim mocować. Spokojnie powoli odbudujcie relację rodzic-dziecko a na pewno to zauważy gdy zobaczy że czuje się zrozumiany i bezpieczny. Kluczowe tematy to będą czy jest w jakiś sposób gnębiony przez rówieśników że musi wagarować bo może tu tkwi problem. Ale może Ci nie powiedzieć bo będzie się wstydził kto jak kto ale ty najlepiej znasz syna i możesz w nim wyczytać że coś nie tak. Ten wiek jest trudny i bardzo burzliwy ale czasem wystarczą dobre chęci i szczere rozmowy by odnieść sukces. Pamiętaj teraz musisz robić to delikatnie by do końca nie zamkną się w sobie. Polecam ci również inne porady w internecie jak budować więzi rodzinne bo prawdę mówiąc teraz zależy to tylko od ciebie czy sobie odpuścisz zostawisz go samego sobie i w złudnej nadziei czekał aż mu się poprawi czy zaczniesz działać i przerwiesz jego agonie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...