Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko zapłodnienia przy przerwaniu przyjmowania tabletek


Gość Nadia789

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia stosuję tabletki antykoncepcyjne Syndi. Mam 22 lata i już kiedyś zażywałam właśnie te tabletki - nie było wtedy żadnych problemów. Niestety teraz już po 7-ej tabletce wystąpiły u mnie dość niepokojące objawy, które być może są oznaką tworzenia się skrzeplin. Nie jestem jednak tego pewna, bo nie występuje u mnie żaden "ból nóg", a jedynie dziwne, nieprzyjemne uczucie w obrębie naczyń krwionośnych w stopach, łydkach i przegubach dłoni, których nie określiłabym mianem bólu. Obrzęków też nie mam.

Zdrowy rozsądek podpowiada mi mimo wsyzstko natychmiast odstawić te tabletki i chętnie bym to zrobiła, ale wczoraj uprawiałam seks bez żadnych innych zabezpieczeń i boję się, że gdy teraz odstawię tabletki, może dojść do owulacji zanim jeszcze plemniki zakończą swój żywot, a wtedy mogę zajść w ciążę. Nie wiem czy lepiej odstawić tabletki czy jeszcze je zażywać? Trudno mi ocenić, co jest bardziej ryzykowne. Pewnie najlepszym rozwiązaniem byłoby jak najszybciej skonsultować to z ginekologiem, ale niestety mój obecnie przebywa na urlopie, a mam ogromne opory przed udaniem się do innego.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Szczerze to moim zdaniem na razie nie masz co panikować. Nie wiesz czy to kwestia skrzeplin czy czegokolwiek innego. Poczekaj, moze porpostu zbyt mało płynów pijesz a teraz takie upąły są i jesteś lekko odwodniona. Możesz też na własną rękę zrobić badanie krzepliwości krwi i powinno wyjsć czy coś niedobrego się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo, że opisane przez Panią objawy mają związek ze stosowaną antykoncepcją. Tym bardziej jest to mało prawdopodobne, że zażyła Pani dopiero 7 tabletek. Decyzja o odstawieniu antykoncepcji należy jednak do Pani. Zanim wróci Pani ginekolog proszę wykonać badanie układu krzepnięcia, tak jak zasugerowano powyżej. Ze względu na upały proszę także pamiętać o prawidłowym nawodnieniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...