Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a nerwica


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc!!
2 lata temu zakończyłam z sukcesem terapię , diagnoza: zaburzenia depresyjno - lękowe.
Myślałam że problem mam już za sobą.
Szykuję się do wesela - w związku z tym że w ten dzień przypadała miesiączka, poprosiłam ginekologa o przepisanie tabletek. Lekarz przepisał mi Asubtelle, po 3 dniach przyjmowania dostałam pierwszego ataku nerwicowego ( wysokie ciśnienie , lęki) wtedy jeszcze nie przypisywałam tego tabletkom . Mam dużo stresów związanych z problemami rodzinnymi i przygotowaniami do ślubu. Od tamtego dnia codziennie czuję się głęboko przygnębiona, nie daje rady codzienności , ciągle płacze. Nie wyobrażam sobie przeżyć ślubu w takim nastroju. Czy może mieć to związek z przyjmowanymi tabletkami? Moja Pani Ginekolog jest na urlopie więc nie wiem gdzie szukać rady. Czy mogę je odstawić po 14 dniach ? Jeśli tak to kiedy powinnam spodziewać się miesiączki i czy nie narobię sobie jeszcze gorszych problemów?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Teoretycznie chwiejność emocjonalna jak najbardziej może być skutkiem ubocznym antykoncepcji hormonalnej. Zamieszczony przez Panią opis wskazuje jednak, że bardziej prawdopodobny jest nawrót zaburzenia depresyjno-lękowego, co może być skutkiem przedślubnego napięcia emocjonalnego i stresu. Sugeruję, by przede wszystkim skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą. Tabletki antykoncepcyjne może Pani natomiast odstawić w dowolnym dniu cyklu, zaś krwawienie w takim przypadku powinno wystąpić w ciągu następnych kilku dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...