Skocz do zawartości
Forum

Odwrócona rzeczywistość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, od dziecinstwa mam problem z zidentyfikowaniem zjawiska, ktore sie pojawia gdy wyobraze sobie dane miejsce lub przez nie przejdę. Postaram sie to opisać choć jest to bardzo skomplikowane. Gdy ylam mała trwalo to 2-3 dni i było calkowicie zalezne odemnie, teraz jest to rzadkie i gdy chce to wywołac trwa to zaledwie dwie sekundy i wymaga skupienia. Zjawisko to polega na zmianie otoczenia w ktorym sie znajduje. Jestem w pokoju nagle wyobraze sobię dane miejsce w ktorym owe zjawisko nastepuje i nagle jestem w tym samym pokoju, wszystko jest na tym samym miejscu, lecz przwrocone jakby o 180° jakbym znajdowala sie w tym samym, lecz calkiem odwrotnym miejscu, podobne troche do odbicia lustrzanego, wszystko jest w tym odwrotne, sek w tym, ze nie rzeczy tu zmieniają miejsce, lecz jakby cały dom obrocil sie, caly swiat ulegl obroceniu. Nie raz sie zgubilam bedac na rowerze poniewaz nie poznawalam danego miejsca choc bylo ono tym samym miejscem. Czekamna ododpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem ekspertem, ale wydaje się, że w dzieciństwie miałaś poważne problemy z przetwarzaniem sygnału wzrokowego na obraz rzeczywisty. Tak naprawdę ludzkie oko widzi wszystko zupełnie odwrotnie, odpowiedzialna jest za to soczewka oka. Noworodek uczy się interpretować sygnał oka tak, żeby góra była u góry a prawa strona po właściwej stronie. Z jakiegoś powodu czasami widziałaś świat tak jak widzi to Twoje oko fizycznie. Jak piszesz, jest to zjawisko coraz rzadsze, trwa krócej i wymaga od Ciebie koncentracji. Wydaje mi się, że wkrótce to zjawisko zupełnie zaniknie.
Wpisałem w google "Widzę świat odwrotnie" i trafiłem na ciekawy artykuł: Tekst linka
Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś, kto wie więcej na ten temat.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...