Skocz do zawartości
Forum

Jak interpretować 7 dniową przerwę w przyjmowaniu tabletek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnoszące się do 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych. Zgodnie z danymi zawartymi w ulotce przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni - po tym czasie należny przyjąć nową pigułkę. "Kolejne opakowanie leku należny rozpocząć po 7-dniowej przerwie w przyjmowaniu tabletek" -> więc po 7 x 24 godzinach przerwy.

Czyli w sytuacji następującej:

Rozpoczęłam blister w poniedziałek (08.07.2013) i skończyłam w Niedzielę (28.07) o godz 18:00.
Niedziela jest ostatnim dniem przyjęcia pigułki.

W pon. (29.07 o godz 18) minie pierwsza doba przerwy bez przyjęcia pigułki -> 1 x 24h; we wt. (30.07 o godz. 18) minie druga doba przerwy -> 2 x 24h; w śr. -> 3 x 24h; w czw. -> 4 x 24 h; w pt. -> 5 x 24h; w sob. 6 x 24h; w NDZ. -> 7 x 24h więc w niedzielę (04.08) mija siódma doba bez pigułki i wtedy powinno się rozpocząć nowy blister zgodnie z wytycznymi, prawda?

Nie rozumiem zatem skąd w internecie liczne posty wskazujące na to, że w takim wypadku powinno się rozpocząć dzień później czyli w poniedziałek (05.08 o godz. 18:00) -> to już będzie 8 doba przerwy 8 x 24 h.

Czy dla spokoju ducha mogę przyjmować bez konsekwencji dla zdrowia i efektu antykoncepcyjnego pierwszą tabletkę po 7 x 24 h, czyli w tym wypadku w Niedzielę (04.08)?

Będę bardzo wdzięczna za rozwianie wątpliwości i pomoc w tych kalkulacjach :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...