Skocz do zawartości
Forum

Dziedziczenie raka macicy


Gość te...wb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, dotyczący dziedziczenia ewentualnego raka. Moja mama zmarła z powodu raka w jamie brzusznej. Diagnoza wydana na podstawie wykonanej laparoskopii. Orzeczenie jama brzuszna pełna tkanki rakowej.Nie ustalano źródła pochodzenia owej tkanki. Czy punktem wyjściowym mógł być rak macicy? Czy powinnam wykonać badania na możliwość dziedziczenia raka i jakie? Interpeluje mnie to mocno gdyż mam akurat tyle lat ile ona w momencie śmierci. Dziękuję bardzo za możliwe sugestie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że istnieje mnóstwo potencjalnych miejsc pochodzenia opisanego przez Panią nowotworu, począwszy od układu rodnego, poprzez układ pokarmowy, moczowy, itd. Nie znając żadnych szczegółów w zasadzie nie ma możliwości wykonania żadnych konkretnych badań. Przede wszystkim proszę zatem dbać o regularne wykonywanie zalecanych badań profilaktycznych. Dodatkowo, w zależności od wyników może Pani rozszerzać diagnostykę, aczkolwiek trudno określić szczegóły nie znając nawet potencjalnego źródła nowotworu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...