Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Przepuklina kręgosłupa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Od lat cierpię z powodu bólu kregosłupa. Po narodzinach mojego syna zaczła dokuczać mi bardziej , wszelkie domowe obowiązku wykonywałam na kolanach,tylko po to by uniknać schylania sie.
Kilogramy leków, zastrzyki nieudana rehabilitacja zmusiły mnie do zrobienia w końcu dokładnych badań.Zrobiłam MR, w którym odczytałam:
pojedyncze guzki Schmorla w trzonach kręgów lędzwiowych. Centralne przepukliny jąder miażdzystych L4/5 i L5/S1 z uciśnięciem worka oponowego/mniejsze centralne wypukliny tarcz M/K l2/3 l3/4 uciskające worek oponowy.Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i w obrębie tarcz m/k na poziomach dyskopatii.
Zastanawiam się jak poważne jest to schorzenie , czy jest sposób by całkowicie się z tego wyleczyć , lub przynajmniej zniwelować ból?
Bede wdzięczna za radę>

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam przepuklinę kręgosłupa odcinka L5-S1 (MR). Czy możliwe jest aby ból promieniował nie tylko na plecy, biodro i do nogi ale także na podbrzusze?
Martwię się bólem podbrzusza bo o tamtym promieniowaniu neurochirurg wspominał ale czy możliwe są bóle brzucha(podbrzusza).
Proszę o odpowiedź
Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...