Skocz do zawartości
Forum

Mrowienie po pierwszej tabletce antykoncepcyjnej


Gość vo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Wczoraj przyjęłam swoją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną zgodnie z zaleceniami. 5 godzin później odczuwałam lekkie mrowienie w lewej stopie z uczuciem chłodu. Trwało to przez kilka godzin, na chwilę dołączyło również mrowienie lewej ręki. Innych objawów nie zaobserwowałam, czuję się dobrze. Z lektury ulotki wiem, że należy skontaktować się z lekarzem w przypadku drętwienia. Teraz już tego mrowienia nie odczuwam, ale podejrzewam, że po przyjęciu kolejnej to się powtórzy. Moje pytanie zatem jest następujące - Czy to skutek przyzwyczajania organizmu do tabletek, czy poważny objaw, którego nie powinnam bagatelizować i zakończyć przyjmowanie tabletek. Trochę się boję i za każdą odpowiedź byłabym bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź. Może to faktycznie przyczyna niedoboru magnezu. Przed rozpoczęciem brania miałam z tym problem - ból nóg, drgająca powieka. Biorę magnez i mam nadzieję że niedługo przejdzie. Poczytałam o tej zakrzepicy i stąd moja panika.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej nie mają żadnego związku z rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Póki co zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Gdyby objawy się powtarzały proszę oczywiście skonsultować się z lekarzem. Być może wskazana będzie diagnostyka poziomu elektrolitów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...