Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu i nadmierne owłosienie u nastolatki


Gość gosiab00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosiab00

Mam 16 lat.Okres mam od 3 lat.Moje cykle nie były zbyt regularne,czasami zbliżone(różnice,jednego dnia),a czasami nie było różnic,cykl regularny.Ale ostatnio od kwietnia nie mam miesiączki,na pocżatku myślałam,że to przez stres(szkoła,oceny itp.)ale teraz już mam wakację i mnie tego stresu a ona się nie pojawia.
Jestem wegetarianką,ale odżywiam się dobrze,robiłam badania krwi,żelazo,potas i wszystko w porzadku.
Mam wizytę na listopada do endykrynologa(bo mam też problem z owłosieniem na ciele).
Co robić?Czy endykrynolog by mi pomógł?Co może powodować brak miesiączki?

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaOs

mam 20 lat a miesiączkuje od 9 lat, też miałam problemy z nadmiernym owlosieniem, dodatkowo miałam problemy z waga i bolesne miesiączki, baardzo bolesne, w szkole mdlałam, zastrzyki to jedyne co mi pomagalo. w końcu miałam usg i po operacji torbieli na jajniku, po badaniach hormonów, wycinka torbieli stwierdzono zespol policystycznych jajników. nie można lekceważyć zadnych objawów, ja kiedy zaczęlam chorować byłam w twoim wieku. nie strasze, po prostu mówię o wszystkich możliwościach, ale nie ma też sensu martwić się na zapas :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jest to przyczyna niedoczynności tarczycy. Tycie, nadmierne owłosienie i nieregularne miesiączki to objawy które bardzo pasują do tej choroby więc wizyta u endokrynologa jest jak najbardziej wskazana.

Nie martw się, sama się z tym zmagam od kilku lat. U mnie wystarcza, że przyjmuję codziennie jedna malutka tableteczkę .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...