Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia po operacji wycięcia guzka z piersi


Gość od...na

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
ponad miesiąc temu miałam opercaję wycięcia guzka w piersi. ogólnie nie wyszło nic niepokojącego, Tyle, że ja uwielbiam sport i nie wyobrażam sobie tygodnia bez jakichkolwiek ćwiczeń. a więc moje pytanie brzmi: jakie sporty mogę uprawiać? ogólnie to przed operacją ćwiczyłam gimnastykę wyczynową itp..
teraz tylko pozwalam sobie na jogę i jazdę na rowerze, ale chciałabym strasznie iść na basen. czy w bliznę nic by się nie stało?

guzek był w prawej piersi, z badania histopat. wyszło, że mial ok 4,5 cmx4 i był najłagodniejszą odmianą guza. proszę o pomoć, ponieważ trzeba trzemać formę i siedząc i jedząc za pół roku (tyle powiennam nie ćwiczyć , tak powiedział lekarz) będę wyglądać na wieloryb ;(.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli zabieg miała Pani wykonany rok temu a rana zagoiła się prawidłowo, to nie ma przeciwwskazań, by powróciła Pani do aktywności fizycznej. Jak najbardziej może Pani chodzić na basen, może Pani także uprawiać w zasadzie dowolny sport, aczkolwiek proszę podejść do tego z rozsądkiem. Oznacza to, że powinna Pani z umiarem i powoli rozszerzać rodzaje i intensywność ćwiczeń. Jeśli zauważy Pani jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę zmniejszyć ilość/intensywność ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...