Skocz do zawartości
Forum

Potrójna metoda zabezpieczenia się przed ciążą


Gość Lidda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Mam mały problem i usilnie szukam jego rozwiązania. Mianowicie mam kochanego chłopaka, ufamy sobie i realizujemy się. Oboje jesteśmy już dorośli. Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współżycia. Tyle że ja panicznie boję się ciąży. Wszyscy mówią o wpadkach, a ja nie chcę jej zaliczyć. Nie stać mnie na ciążę. Zatem planujemy się potrójnie zabezpieczyć: seks w dniu niepłodnym (tyle że nigdy nie do końca wiadomo czy jest płodny czy nie), globulka dopochwowa i prezerwatywa z pogrubionymi ścinakami (Durex Extra Safe). I teraz pytanie: Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy po prostu mój lęk jest bezpodstawny? Oraz jak się zrelaksować, by przez współżycie skupić sie na miłości, bliskości a nie ewentualnej ciąży?
Dziękuję Wam bardzo i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość takitamktoś

Ryzyko ciązy zawsze istnieje. Ale nie mozesz tez tak na to patrzec bo wtedy to będzie wiecej nerwów anizeli przyjemnosc ze stosunku :) Skoro jestescie na tyle dojrzali i dorosli aby uprawiac seks to wszystko powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Panią sposób zabezpieczenia rzeczywiście chroni przed ciążą w znaczny sposób - nie ma jednak takiej możliwości by prawdopodobieństwo potencjalnej ciąży ocenić w wartościach liczbowych. Zależy to bowiem od wielu czynników, w tym precyzji określenia dni płodnych, umiejętności korzystania z prezerwatywy, itd. O szczegółach dotyczących antykoncepcji oraz współżycia może porozmawiać Pani ze swoim ginekologiem. Na pewno kompetentnie odpowie na wszystkie Pani pytania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...