Skocz do zawartości
Forum

Rozregulowane hormony po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym się dowiedzieć co mam zrobić.... rozregulowały mi się hormony. Zauważyłam to po tym jak 2 miesiące temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne które zażywałam przez rok. Zaczęły mi się strasznie przetłuszczać włosy, na twarzy też widać zmiany, zaczęło mi pełno pryszczy wychodzić oraz inne zmiany skórne takie jak przesuszenie skóry na ciele..... Na pryszcze zawsze używałam Davercin w żelu a teraz w ogóle nie pomaga. Czy te hormony wrócą do normy czy musze skontaktować się z lekarzem?

Odnośnik do komentarza

Warto jednak zrobić badania by zobaczyć czy Twoje objawy są rzeczywiście spowodowane odstawieniem tabletek i rozregulowaniem hormonów, a nie czymś innym. Jeśli to tabletki to musisz poczekać, aż samo wrócić do normy, jesli nie będziesz miała okresu to pewnie lekarz da Ci luteinę na wywołanie. Ale tak musisz czekać

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że opisane przez Panią objawy nie muszą mieć związku z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. Teoretycznie może być to bowiem także wynik innych problemów ogólnoustrojowych. Po drugie istnieje takie prawdopodobieństwo, że Pani organizm wrócił już do prawidłowej równowagi hormonalnej i to są jej objawy. Proszę bowiem pamiętać, że oprócz działania antykoncepcyjnego tabletki wpływają także pozytywnie na cerę, stan skóry, itd. Po trzecie rzeczywiście może być to także skutek zaburzeń hormonalnych. W celu określenia konkretnej przyczyny proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem/endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...