Skocz do zawartości
Forum

Rozlany mięśniak macicy


Gość namorata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość namorata

Witam serdecznie
Mam zapytanie dotyczące mojego zabiegu, który ma się dopiero dokonać.
W grudniu 2012 miałam robioną cytologie z wynikiem dobrym badanie też nie wykazało nic niepokojącego. Jakieś 3 miesiące temu poczułam, że boli mnie miednica i jakie było moje zdziwienie jak poszłam do lekarza i dowiedziałam się, że mam mięśniaka rozlanego, który zajmuje podobno ¾ mojej macicy i rośnie w zastraszającym tempie.Na wyniku mam napisane, MYOMA UTERI BIOPTATY Z J,MACICY I DODATKOWY WPIS [wśród świeżych obfitych wylewów krwawych fragmenty błony śluzowej macicy z drobnym utkaniem tkanki mieśniowej,bez zmian nowotworowych].Lekarz powiedział mi, że powinno się usunąć tę część macicy, co do jajników i szyjki macicy są zdrowe, więc tego nie ruszamy. Dodatkowo zrobiłam markery z wynikiem CA-125[ICD-9:153] - 10,4 i CEA[ICD-9:153] – 1,1 więc wyniki dobre. Moje pytanie, na czym będzie polegał zabieg i przy jakim znieczuleniu powinien, bo po spotkaniu z pielęgniarką na izbie przyjęć dowiedziałam się, że będzie to wyłuszczanie a znieczulenie to tzw. głupi jasiu.Jestem przerażona nie mogę myśleć a co dopiero z uśmiechem na twarzy pojechać na taki zabieg. Proszę mi powiedzieć czy rzeczywiście jest to zabieg bezbolesny, że nie dostaje się żadnego znieczulenia.Przy okazji dodam, że miałam kiedyś łyżeczkowanie i wiem jak to boli a z rozmowy z pielęgniarką przełożoną wydedukowałam, że będzie podobne jak łyżeczkowanie. Błagam napiszcie, co będą robić. Jestem przerażona
Dziękuję
Namorata

Odnośnik do komentarza

Droga Namorato, aby dobrze przygotować się do zabiegu proponuję Ci zastosowanie terapii doustnej opartej na octanie uliprystalu. Dzięki niej będzie możliwe wyłuszczenie mięśniaka, bez zdrowej części macicy. Poprzez zmniejszenie krwawienia uchroni Cię również od anemii. Jest szansa również, że będziesz mogła całkowicie odłożyć operację w czasie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia;)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim przed zabiegiem powinna Pani porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który będzie Panią operował. Lekarz powinien bowiem wyjaśnić Pani na czym będzie polegała operacja, jaką metodą zostanie wykonana, jakie są jej korzyści oraz jakie mogą być możliwe powikłania. Podczas rozmowy będzie Pani miała możliwość zadać pytania, na które lekarz bez wątpienia kompetentnie odpowie. Ponieważ nie mam żadnych szczegółowych danych dotyczących Pani zdrowia oraz nie znam wyników badań, nie jestem w stanie konkretnie odpowiedzieć jak będzie wyglądał zabieg oraz jak będzie Pani znieczulona. Bez wątpienia jednak będzie Pani znieczulona€“ (najprawdopodobniej będzie to zaś klasyczne znieczulenie ogólne). A propos danych technicznych dotyczących zabiegu to może być to operacja wyłuszczenia metodą laparoskopową, operacja histeroskopowa lub też klasyczne usunięcie macicy (histerektomia). O szczegółach proszę porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...