Skocz do zawartości
Forum

Ciała ketonowe we krwi w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem obecnie w 30 tygodniu ciąży. Kilka tygodni temu stwierdzono u mnie cukrzycę ciężarnych (test obciążenia 75 g glukozy, wynik 144 po 2 h od wypicia). Od ponad 3 tygodni mam zaleconą dietę oraz samokontrolę, bez insuliny. Poziom glukozy nie przekracza zaleconych mi przez diabetologa norm (90 na czczo i 120 po 1 h od posilku). Kilka dni temu pani diabetolog zaleciła mi kontrolowanie poziomu ciał ketowych we krwi ( w pierwszych miesiącach ciąży ubyło mi 7 kg masy ciała, z 75 na 68 przy wzroscie 160 cm, waga bezpośrednio przed dieta wynosila 73 a w tym momencie 71 kg). Wyniki pomiaru ciał ketonowych z rana, na czczo wahają się od 0.2 do 0.3. Zmieniłam zatem godzinę ostatniego posiłku z 21 na 23 (najczęściej jest to kanapka z pieczywa pełnoziarnistego, wędliny i warzyw). Ciała ketonowe nie zniknęły, a poziom glukozy na czczo waha się w granicach 93-98. Czy powinnam niepokoić się utrzymującym się poziomem ciał ketonowych we krwi? Z informacji które otrzymałam od pani diabetolog 0.3 to granica dopuszczalnej normy, ale czy taki poziom ma już negatywny wpływ na dziecko ? Czy istnieje jakiś sposób poza przyjmowaniem insuliny, aby glukozę na czczo utrzymać na poziomie normy, wykluczając przy tym występowanie ciał ketonowych ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...