Skocz do zawartości
Forum

Agresja u 16-miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o rade pilnie pytam.

Mam 16-miesięcznego Syna,który od dobrych 2 - miesięcy bardzo agresywnie się zachowuję,agresywnie to mało powiedziane,sam potrafi się okaleczać,pokazuje swoją złość bardzo wyrażnie.Objawia się to tak: Gdy mu czegoś nie wolno i zabraniam mu wziąść do rączki rzeczy niebezpieczne lub nie dla maluchów strasznie głośno piszczy aż sąsiedzi słyszom,rzuca się tupie nogami,bije mnie po nogach rzuca się na podłogę i uderza raczkami w nią z taką siłą że kaleczy sobie dłonie,a gdy mam go na rękach i chce coś do rączki z pułki czy w kuchni a szafki a ja tłumaczę mu że nie bo niewolno lub że mama da pużniej to potrafi nawet udeżyć mnie po twarzy z dużą siłą,te zachowania objawiają się wtedy gdy mu się czegoś broni,zabiera i tłumaczy dlaczego mu tego nie wolno,gdy mu coś niewychodzi w zabawie,np: zabawka nie gra,lub mu się przewraca na podłogę.Do tego wszystkiego dochodzi straszny płacz piski i krzyk nie do opisania gdy ja Mama znikam z choryzontu,przykładowo niemogę iść nawet sama do łazienki i zamknąć dżwi,a o wyjściu z domu to mogę zapomnieć,nawet w ramionach taty nieda się go uspokoić,jest jak przylepa,nawet gdy rano wstane i wyjde z sypialni gdzie Syn jeszcze śpi,gdy wstanie płacze ,wrzeszczy i tak jest od czasu gdy zaczoł raczkować.Byłam z tym u lekarza a on stwierdził że to niejest żadne ADHD ani żadna nerwica że poprostu dzieci tak mają :) no coż kazał ignorować zachowanie Syna,i tak robie ale niepomaga juz od długiego czasu,jesteśmy z zagranicy więc może tutejsi lekarze maja inne podejśćie do dzieci,ja jako Mama martwie się że mój Syn ma nerwicę,boje sie że to jego zachowanie wzmocni sie i będzie jeszcze gorzej.Proszę o radę co mam w tych sytuacjach zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...