Skocz do zawartości
Forum

Skrócenie czasu przyjmowania Cilestu


Gość Issues01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Issues01

Witam
W opakowaniu mam tylko 10 tabletek Cilestu. Jedną wzięłam kiedy zwymiotował i zostało mi o jedną mniej.

Powinnam wziąć ją w środę i w poniedziełek iść po receptę.

Cilest wczoraj został wycofany w całej Polsce i nie mogę wziąć 21 tabletki. Co robić?

Czy jeśli wezmę 20 i zrobię 7dniową przerwę to będę zabezpieczona??

W ogóle brałam wadliwy Cilest 3 miesiące? Czy on mnie chroni??:(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto zaznaczyć, że Cilest rzeczywiście został wycofany, ale informacja ta dotyczy tylko wybranych numerów serii. Proszę zatem sprawdzić, czy lek, który Pani przyjmuje/przyjmowała był z wadliwej serii, czy też nie - Decyzja głównego inspektoratu farmaceutycznego.
A propos przyjęcia jednej tabletki mniej, tj. 20 tabletek, a następnie zrobienia 7 dniowej przerwy - takie postępowanie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Witam! Wczoraj miałam przyjąć tabletkę, jednak niefortunnie upadła mi gdzieś za szafę. Po dokładnych poszukiwaniach nie odnalazła się, dlatego wzięłam inną. Czy to oznacza, że teraz zawsze będzie brakować mi ostatniej, 21 tabletki i będę musiała specjalnie napoczynać nowe opakowanie tuż przed 7-dniową przerwą? A może mogę przyjąć tylko te 20 tabletek i zacząć wcześniej przerwę? Proszę o pomoc, nie mam zapasowego blistra...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...