Skocz do zawartości
Forum

Beta HCG jako marker nowotworowy


Gość Tosia92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tosia92

~mgmg
Beta HCG bywa wykorzystywane w diagnostyce różnych nowotworów, które wydzielają tę substancję, nie tylko raka jajnika.


Czyli jeśli jest podejrzenie raka jajnika, a beta HCG wyszla ujemna to jest prawdopodobienstwo, ze tego raka nie ma?

Odnośnik do komentarza
Gość Tosia92

Podczas badania USG wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku, prawdopodobnie endometrialna, ale z boku torbieli jest biala plama, a wiadomo co oznacza biala plama na usg... ;( Dostalam skierowanie na markery, ale niedawno robilam beta hcg i chcialam sie tym jakos pocieszyc, choc juz wiem, ze to bez sensu i jestem nastawiona na najgorsze... A wyniki markerow dopiero za 8 dni. Tu zdjecie torbieli : http://img823.imageshack.us/img823/1048/torbiel2.jpg Jestem zalamana

Odnośnik do komentarza
Gość Tosia92

~Tabakiera
O tym zdjęciu dyskutujesz w innym wątku, tylko utrudniasz odpowiadanie Tobie bo cięzko skupić się na jednym wątku latając po 3 innych. Weź się kobieto zdecyduj


Decyduję sie na ten...

Odnośnik do komentarza
Gość Tosia92

~Tosia92
~mgmg
No co oznacza biała plamka na USG, bo nie wiem, poza tym, że oznacza strukturę odbijającą dużo ultradźwięków?

Wszedzie jest napisane, ze biala plamka na usg oznacza raka



Poza tym lekarz kazal mi zrobil marker - ROME, czyli wykrywajacy raka jajnika ;( taka podobno jest procedura przy torbielach, ale wszyscy lekarze kieruja na marker Ca 125 , a ja dostalam na rome ( w tym badaniu znajduje sie tez Ca 125 )

Odnośnik do komentarza
Gość Toska92

~mgmg
Uważam, że białe na usg nie musi oznaczać 'raka'.
Co to jest, wykażą różne inne badania. Lekarz Ci powiedział, że białe to 'rak'? O ile wiem, białe mogą być np. zwapnienia.

Lekarz powiedzial, ze tez wolalby zeby tego bialego nie bylo, ale widzial gorsze rzeczy, a potem okazywalo sie, ze to nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Gość Tosia92

Dziekuje, troche mnie pocieszylas,bo znalazlam w internecie podobne usg torbieli ze zwapnieniem tez przy scianie torbieli i tak wlasnie to bylo opisane, ale zobaczymy. Przynajmniej juz wiem, ze jest jakas nawet minimalna szansa, ze to nie nowotwor! Dziekuje Ci bardzo, naprawde!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...