Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią przy gruczolakowłókniaku piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
W listopadzie 2011r miałam wyciętego gruczolakowłókniaka. W lipcu 2012r lekarz podczas badania kontrolnego znalazł dwie nowe zmiany. Na początku sierpnia zaszłam w ciążę. Aktualnie jestem w 40 tygodniu ciąży:) Zmiany okazały się łagodne choć dość duże, jedna to gruczolakowłókniak jak poprzednio, pojawił się dokładnie w tym samym miejscu gdzie poprzedni a druga zmiana to torbiel. Onkolog kazał mi się stawić w 3 miesiące po rozwiązaniu na wizytę na której będziemy ustalali termin wycięcia guzów. Moje pytania i prośbę najbardziej kieruję do specjalisty (od mojego lekarza nie dowiedziałam się niczego :/). Czy będę musiała przestać karmić piersią, co jeśli tego nie zrobię? Najważniejsze jest dla mnie dobro i zdrowie maluszka więc chciałabym karmić go "przepisowe: pół roku a może nawet dłużej. Proszę o poradę:)

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam do Ciebie pytanie, czy ten gruczolakowłókniak w miejscu wyciętego wcześniej to na bank nowy? Może to blizna przerostowa wewnątrz. Ja tak mam, też jestem w ciąży i teraz jakby się powiększyła. Tego chyba się nie wycina, bo skoro masz skłonność to powstanie kolejna.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Najprawdopodobniej przed operacją wycięcia zmian będzie musiała Pani zaprzestać karmienia piersią. Proszę udać się na wizytę do onkologa w wyznaczonym terminie i poinformować go o swoich obawach. Jeśli zmiany w piersi nie będą wymagały pilnej interwencji to operacja będzie mogła być odłożona do czasu zakończenia karmienia piersią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...