Skocz do zawartości
Forum

Dziecko boi się zrobić kupę


Rekomendowane odpowiedzi

Mój prawie trzyletni synek ma problemy z kupką. Dodam, że jest bardzo wrażliwym dzieckiem. Od miesiąca z dnia na dzień, nie wiem dlaczego zaczął wstrzymywać kupkę...do tego stopnia, że ze starchu, że coś wyjdzie wstrzymuje też często gazy, a dodatkowo przestał wołać siku...żeby w żadnym wypadku nie musiał isć do lazienki. Zresztą "przed" tymi zmianami, jak chciał się wypróżnić wołal pampersa. Jest wesoły aż do momentu kryzysu, tak średno teraz co 2 dni ( bo kupiliśmy mu laktulozę). Potem, siedzi, owija się kocem, nie chce się bawić, jesć, jest markotny...nie to dziecko...nie wiem co robić bo taki stan może trwać nawet dzień lub dwa...biega nerwowo, krzyczy...placze, ze go pupa boli...aż w końcu zrobi, oczywiscie za kazdy krok zostaje nagrodzony tym czym lubi, aby zobaczył ze warto to robić...no ale niestety nie przynosi to póki co żadnych rezultatów.Jest chwalony, tłumaczę mu że to nic złego...ale to nic nie daje;( Mieszkamy w Anglii, opieka medyczna pierwszego kontaktu daje tu wiele do zyczenia..., dawać laktulozę przejdzie przez 5 dni...no ale nie przechodzi...i nie wiem jak dlugo taki lek mogę podawać i jak mu czasem ulzyć...a przede wszystkim co robić by wszystko wróciło do normy. Boję się, że to zaowocuje na przyszłość, zaparcia, albo jelita przyzwyczają się do pomocy syropu. Proszę o radę

Odnośnik do komentarza

Trick - dziękuje za odpowiedz, ale raczej nic nie usłyszał. W necie jest masa podobnych przypadków...mamy opisują podobne sytuacje...ale malo można znaleźć informacji od mam, które miały ten problem a już jest wszytsko oki. Jak sobie radziły i co tak na prawdę pomogło.....Jedyne co mogło zaszkodzić lub coś...to to, że próbowałam go delikatnie namawiać na zaprzesanie pampersa a jednak robienie na wc - ale bez wiekszych nacisków....Zabawy z zabawkami juz przerabialismy....on poprostu boi się...jak to gdzies kiedys ptrzeczytałam, że coś z niego wychodzi...taka to psychika dzieci...

Sarahh - w sumie sytuacja pierwszy raz wydarzyła sie jak bylam w okolo 8msc ciazy...,ale to trwało tydzień...i jak ręką odjął...zaczął normalnie robić. W sumie zaczeło się i trwa do tej pory z przerwą małą...pod koniec 9msc...apogeum było jak jego braciszek miał ok 3 tygodnie...a teraz ma 8tygodni...wiec nie wiem, moze i to ciut zaważa...ale nie przejawia nic zlego w stosunku do braciszka, nie jest odtrącany...i staram sie jak najmniej by odczuł , że jest drugie dziecko

Odnośnik do komentarza

Uleczka - mój problem wlasnie mija ( by nie zapeszyć)!! Ściągnęłam mu z internetu książkę ''Mała książka o kupie"' niestety w Anglii nie mam jej gdzie kupić, stąd musialam beszczelnie sciagnąć. Jak chcesz mogę wysłać e-mailem. czytałam ją, pokazywałam tłumaczyłam...W sumie przez 3 msc nagradzałam synka za kazdego ''baczlaka'', kupkę...ale przełom dopiero nastąpił jakiś tydzień temu...Wstrzymywał...znów cały rytuał płaczku, męczeniu się...nie wytrzymałam i dałam mu czopka glicerynowego...mimo, ze dostawał laktulozę. No i zrobił w sumie co 10-15 minut...chybaz 5 kup...za kazda, nawet tylko zabrudzona pieluszkę (bo o wc nie ma mowy) dostał swoje ukochane ''kułka'' lentylki (zjadł bardzo dużo...) i na drugi dzień ku mojemu zdziwieniu zawołal o pampersa i że chce kupkę...no i do dnia dzisiejszego woła...niestety tylko robi w pampersa, ale nawet nie smiem go teraz stresowac o wc. Mam nadzieje, ze juz nas problem nie dotknie i tobie życze tego samego. jak masz jakies szczególowe pytania to pisz:) chetnie odpowiem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...