Skocz do zawartości
Forum

Jednorazowa zamiana tabletek antykoncepcyjnych


Gość alaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o skladzie 0,15 mg dezogestrelu i 0,03 mg etinylestradiolu, po 7 dniowej przerwie rozpoczełam nowe, przepisane mi opakowanie tabletek o skladzie 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Po tej tabletce jednak czułam się bardzo źle, co przy wczesniejszych zmianach terapii hormonalnej sie nie zdarzało. W zwiazku z napietą sytuacją życiową i obawą przed silnymi skutkami ubocznymi, ktorych w tym czasie chcialabym uniknąć, nastepnego dnia przyjełam tabletkę leku używanego przed zmianą. Był ktoś w podobnej sytuacji i wie czy w takim wypadku skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Atywia. Niestety skończyło mi sie opakowanie,przebywam za granica,gdzie dostępne sa bez recepty tabletki Jeanine(Atywii nie ma w aptekach). Skład obydwu tabletek jest taki sam. W związku z tym chciałabym sie zapytać,czy mogę przyjąć przez miesiąc Jeanine,a po powrocie w następnym miesiącu wrócić normalnie do Atywii? Dziękuje za odpowiedz.:)

Odnośnik do komentarza

Przez 2 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne Belara. Niestety czułam sie po nich bardzo źle psychicznie, na zmianę chodziłam smutna lub zdenerwowana. Dodatkowo sporo przytyłam. Zrobiłam miesięczna przerwę i poszłam do ginekologa po nowe tabletki, lekarz przepisał mi Madinette. Z tego co widzę skład jest podobny dlatego mam pytanie czy jest opcja, ze bedą one dla mnie lepsze?

Odnośnik do komentarza

Witam. Po pół roku atywii lekarz zamienił mi na Sylvie 30 (mocniejsze na słabsze) . Zrobilam 7-dnuowa przerwę i normalnie wzielam tabletkę tak jak w poprzednich cyklach. Czy antykoncepcja jest zachowana? Powinnam robić przerwę? Lekarz nie mówił mi jak mam je stosować a na ulotce jest napisane że można zrobić przerwę a nie trzeba. Więc czy jestem zabezpieczona ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne Vixpo. W aptece ich nie było i Pani dała mi zamiennik Vibin mini. Skład jest ten sam, ale Vixpo ma 4 tabletki placebo a Vibin mini 7. Czy mogę stosować ten zamiennik a za miesiąc wrócić do moich tabletek Vixpo? Czy inna ilość tabletek placebo nie wywoła jakiś zmian? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Ania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...