Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne miesiączki po wyłyżeczkowaniu


Gość stresowy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stresowy problem

Witam Was serdecznie. Mam problem... może znajdzie się jakaś dobra dusza, która mi coś "pojaśni" w temacie. Od jakiegoś czasu, mam bardzo duży i permanentny stres... Wcześniej leczyłam się sterydami,z powodu problemów zdrowotnych i...zaczął się problem. Nieregularne miesiaczki ( zawsze miałam regularne). Później "chwilę" spokój i znowu powtórka z rozrywki :( Miałam nawet tak,że plamiłam ok miesiaca (malutko),ale jednak ... Ginekolog stwierdziła,że powinni mnie "wyłyżeczkować". Miałam zabieg. Okres się pojawił - regularnie 2 razy. I znowu zaczyna się "cyrk". P.S. W wynikach hist, nie wyszło nic złego,ale na "wszelki wypadek", kazała mi brać hormony... stwierdzając,że jeśli nie będę ich brała, to czeka mnie "możliwe,że", nowotwór.
Czy miała któraś z Was podobną sytuację?
Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Gość stresowy problem

cześć, ja też nie rozumiem tego co mi powiedziała. Powiedziała,żebym brała hormony na wszelki wypadek - bo miałam (tak jak pisałam) nieregularne miesiączki. Stwierdziła,że jeśli by tak było dalej, że będą nieregularne, to dorobię się ...
W wyniku nie wyszło nic złego ( atypowego).Jest po łacinie, ona przeczytała i stwierdziła to, co napisałam.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

a masz ten wynik??? Może napisz to stwierdzenie po łącinie? Moim zdaniem powinnaś iść na konsultację do innego lekarza, bo przecież ona powinna Ci wyjaśnić co i jak Ci dolega, skąd te nieregualrne miesiączki masz i w ogóle

Odnośnik do komentarza
Gość stresujący problem

Ona powiedziała,że jeśli będzie się tak działo w dalszym ciągu, to będzie źle. Ja boję się brać hormonów, ot tak, bez jakichś dodatkowych badań.
Wynik mam...
Może jest jakiś lekarz , który tu zagląda i "rzuci okiem".
"Endometrium dyshormonoticum partim polyposum cum signis secretionis.Hyperplasia focalis endometrii simplex sine atypia eo loco".

Odnośnik do komentarza
Gość stresujący problem

Acha, to fajnie,jeśli zagląda jakiś lekarz. No tak, muszę się wybrać,ale już do innego lekarza, bo tamta "moja" ginekolog, to odmawiała mi nawet wykonania cytologii .
Dzięki Dorotka z krainy oz ;-)

Odnośnik do komentarza

~stresujący problem
Ona powiedziała,że jeśli będzie się tak działo w dalszym ciągu, to będzie źle. Ja boję się brać hormonów, ot tak, bez jakichś dodatkowych badań.
Wynik mam...
Może jest jakiś lekarz , który tu zagląda i "rzuci okiem".
"Endometrium dyshormonoticum partim polyposum cum signis secretionis.Hyperplasia focalis endometrii simplex sine atypia eo loco".

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Błona śluzowa macicy dyshormonalna (zróżnicowana z powodu zaburzeń wpływu hormonalnego) częściowo polipowata ze śladami wydzielania. Ogniskowy rozrost prosty endometrium bez atypii.

Rozrost prosty bez atypii nie stanowi ryzyka dla rozwoju raka. Warto zasięgnąć opinii innego ginekologa, który na podstawie wyników dotychczasowych badań, obrazu klinicznego oraz zleceniu badań dodatkowych będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...