Skocz do zawartości
Forum

Czy jest szansa na urodzenie zdrowego dziecka po aborcji?


Gość ka...03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem po zabiegu aborcyjnym, łyżeczkowaniem i chcialabym sie dowiedzieć czy mam szansę na ponowna ciążę i tym razem urodzeniem zdrowego dziecka? Mam 29 lat i to byla moja pierwsza ciąża, aborcja zostala dokonana w 10 tygodniu. Cierpię na długoletnią depresje, przyjmowalam wiele leków i bez skutku, od roku zażywam Lerivon 60 mg, dziennie między 90-120 mg na dobę, 3 miesiące temu lekarz przepisal mi dodatkowy lek, przeciw padaczkowy, na unormowanie zachowania, chociaż nie cierpię na padaczkę. Depakine Chromo 300, 2 x na dobe, i własnie przez ten lek,została przeprowadzona,aborcja. Istniało bardzo duże prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka, gdyby to yla choroba np. wada serca albo coś podobnego to w życiu nie poddalab sie temu zabiegowi, na ulotce leku i konsultacji z różnymi lekarzami, miedzy innymi neurologiem, zagrożenie było o wiele większe, deformacja twarzy, bez nożek albo rączek. Od kiedy dowiedzialam się o ciaży, przestalam brać ten lek, ale zbyt pózno. Chcialabym sie tylko dowiedzieć czy mam szansę na kolejną ciążę i zdrowe dziecko i jak długo muszę odczekać aby ten lek na dobre wyparował z mojego organizmu? Proszę pomożcie, do tej pory nie moge sie pozbierać povtym zabiegu i chcialabym mieć szansę na macierzyństwo. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli ciąża zostanie odpowiednio zaplanowana, zostaną odstawione leki działające teratogennie na płód oraz będzie Pani stosować się do wszystkich zaleceń lekarzy to istnieją duże szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Przed planowaną ciążą proszę skonsultować się z ginekologiem oraz lekarzami u których leczy się Pani obecnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...