Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a silny stres spowodowany śmiercią bliskiej osoby


Gość Marlena29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marlena29

Jestem w drugim miesiącu ciązy, okolo 5 tydzień. W tej chwili na OIOMie walczy o życie moja ukochana babcia. Najpierw szpital, potem jej operacja, po operacji powikłania. Operowali ją pomimo wycieńczenia organizmu, zaawansowanego nowotworu i sędziwegowieku,82 lata. Od paru dni nie śpię, cały dzień płaczę, boli mnie całe podbrzusze, nie mogę jeść. Jak to wpływa na moje maleństwo? Martwię się o nie, ale tak trudno nie myśleć o babci, powstrzymać łzy. Ból psychiczny, jaki obecnie odczuwam jest straszny. Czy to zaszkodzi i w jaki sposób malenstwu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji najgroźniejszy jest brak snu i jedzenia. W ten sposób możesz doprowadzić swój organizm do wycieńczenia a to może być groźne nie tylko dla dziecka ale i dla twojego stanu zdrowia. Wiem, że jest to dla ciebie ciężka sytuacja, ale musisz spróbować troszkę opanować swoje emocje. Wybierz się na krótki spacer, jeśli odwiedzasz babcię w szpitalu to podczas odwiedzin opowiedz jej o swoim maleństwu, o tym jak martwisz się o nią i o maluszka. Powiedz jej jak ją kochasz i wypłacz się. Czasami taka długa rozmowa, wyrzucenie z siebie emocji pozwala opanować sytuację. Pamiętaj o regularnych posiłkach - mogą być mniejsze, ale nie możesz nie jeść. Bierz witaminy, ponieważ pierwszy trymestr jest dla rozwoju twojego maleństwa najważniejszy. Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale byłam w podobnej sytuacji i mój maluszek urodził się cały i zdrowy, chociaż nie obyło się bez hospitalizacji z powodu wycieńczenia. Trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję że to troszkę tobie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...