Skocz do zawartości
Forum

Trobiel na jajniku podczas ciąży po wcześniejszym poronieniu


Gość ka...06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W 10 tc mojej ciąży obumarł płód, dowiedziałam się dopiero w 13 tygodniu. Nie miałam żadnego krwawienia, bólów brzucha ani żadnej infekcji. 2 miesiące później zaszłam ponownie w ciąże, teraz jest 15 tydzień. W 7 tygodniu stwierdzono u mnie torbiel lewego jajnika, który początkowo urósł do 6,5 cm. Teraz ma wymiary 4,5 cm. Czy jest nadal ryzyko poronienia? Dodam, że w tej ciąży nie miałam żadnych objawów nieprawidłowości, po za bólem brzucha. Moj lekarz stwierdził, że ból spowodowany jest rozciąganiem się macicy oraz skóry. Co mogło być przyczyną utarty poprzedniej ciąży?

Wizyty u ginekologa mam średnio co 4 tygodnie, nie wykrył nic, co mogłoby stanowić problem, jednak ciągle mam obawy przed kolejną utratą dziecka.
Proszę o odpowiedź, denerwuje się tym bardzo, zwłaszcza po przeczytaniu pytania pewnej pani, która opowiadała o pęknięciu pęcherza płodowego w 15 tygodniu ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W wielu przypadkach nie udaje się ustalić przyczyny poronienia we wczesnej ciąży. Nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie, że obecna ciąża będzie przebiegała bez powikłań. Powinna Pani regularnie kontrolować się u lekarza prowadzącego ciąże. W przypadku zauważenia niepokojących objawów należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...