Skocz do zawartości
Forum

Pierścień Nuvaring a ochrona antykoncepcyjna


Gość karolinaerwrrw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolinaerwrrw

Dzien dobry, dzisiaj rozpoczelam stosowanie krazka Nuvaring jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. Mam dwa pytania, a mianowicie:
Moja Pani ginekolog poradzila, aby z wspolzyciem bez dodatkowego zabezpeiczenia poczekac miesiac, jednak na opakowaniu jest napisane, ze wystarczy tydzien badz w przypadku aplikowania w pierwszym dniu miesiaczki zabezpeiczenie w ogole nie jest potrzebne.
Drugie pytanie, moze nieco infantylne czy moj partner moze bezpiecznie dochodzic we mnie, bez ryzyka zajscia w ciaze ? Pozdrawiam i licze na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to w moim przypadku mój ginekolog poradził mi tak jak jest napisane na opakowaniu, a później nakrzyczał na mnie zrzucając winę na mnie, że na pewno źle usłyszałam i powinnam dłużej poczekać. ( w każdym bądź razie zmieniłam ginekologa :) )Chociaż z tego co słyszałam to do 14 dni czeka się jeśli nie włożysz krążka w pierwszym dniu miesiączki. Ale jeśli poradził Ci tak ginekolog to ten miesiąc może lepiej przeczekać. Co do drugiego pytania Osobiście nie mogłam sobie wyobrazić jak takie kółeczko może zabezpieczyć przed ciążą (i nadal nie mogę tego zrozumieć :P) ale w każdym bądź razie działa więc spokojnie nie masz się o co martwić :) ryzyko jest, jak wszędzie, ale jest naprawdę minimalne. Stosuję nuvaring od roku i w ciąże nie zaszłam

Odnośnik do komentarza

Witam,
w okolicach końca października, początku listopada uprawiałam seks, zabezpieczając się zarówno nuvaringiem, jak i partner prezerwatywą- byłam wtedy w drugim tygodniu po włożeniu krążka do pochwy (antykoncepcję tę stosowałam już wtedy od ponad roku), po wyciągnięciu tego krążka i skąpym okresie zastosowałam jeszcze jeden egzemplarz, po wyjęciu którego także nastąpiło skąpe krwawienie (12-14 grudnia) z odstawienia. Wtedy postanowiłam rzucić antykoncepcję hormonalną, niestety do tej pory nie dostałam okresu, w związku z czym zaczęłam się troszkę obawiać. Zrobiłam dwa testy ciążowe- pierwszy na początku stycznia strumieniowy, drugi na samym końcu stycznia płytkowy- oba negatywne; słyszałam jednak, że po trzech miesiącach poziom gonadotropiny kosmówkowej spada, w związku z czym testy po trzech miesiącach nie są wiarygodne. Chociaż wiem, że to irracjonalnie...czy jest możliwość, abym była jednak w ciąży?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam Od dłuższego czasu stosuję nuvaring z powodzeniem. Tym razem jednak doszło do niedopatrzenia z mojej strony. 2.10.2015 piątek wyjęłam krążek, 06.10.2015 wtorek współżyłam, 07.10.2015 nastąpiło krwawienie, nowy krążek miałam założyć w piątek 09.10.2015 niestety zrobiłam to dopiero w niedzielę 11.10.2015. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Zmieniam tabletki Vixpo na NuvaRing, dziś zażyłam pierwszą tabletkę placebo i mam pytanie, czy koniecznie muszę zaaplikować krążek pierwszego dnia miesiączki(zwykle dostaję przy trzeciej placebo), czy mogłabym przy drugiej? Po prostu chcę sobie ustalić poranną godzinę zakładania systemu, bo okres dostaję w południe.

Odnośnik do komentarza

Witam, ponad dwa lata stosuję krążek nuva ring, i do tej pory wszystkie miesiączki były w punkt. Od kilku miesięcy były b.krótkie, bo krwawienie trwało 1 dzień, góra 2 dni.. Natomiast w tym miesiącu zamiast w piątek, krwawienie (tj kilka kropli krwi) zaczęło się w sobotę a dziś praktycznie nie ma śladu. Czy to normalne przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Odnośnik do komentarza

Witam, od dwóch miesięcy stosuję Nuvaring w związku z tym, kieruję do P.doktora dwa pytania: 1) Odbywając stosunek (możliwość przeniesienia preejakulatu) 5dni przed przyjęciem antybiotyku Zamur 500 istnieje możliwość ciąży związana z osłabieniem antykoncepcji? 2) Stosowanie Zamur 500 przypada na 3 tydzień stosowania Nuvaring, dodatkowy okres zabezpieczenia po antybiotykoterapii przypada częściowo na okres 7-dniowej przerwy, czy mam ową przerwę wykonywać czy od razu założyć nowy krążek?

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuje co miesiąc od sierpnia 2015 roku krązki nuvaring, zawsze przyjmowałam je regularnie, 27 grudnia tak jak zawsze wyjęłam wieczorem i 29 grudnia dostałam okres, 3 stycznia założyłam krązek nuvaring po 13, a około 22 tego samego dnia kochałam sie z chłopakiem i doszedł we mnie, czy jest możliwość ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, stosuję czwarty krążek Nuva Ring, dziś jest piątek a we wtorek krążek wyjmuję; dziś rano dostałam delikatnego pomarańczowo- brązowego plamienia. Wcześniej nie miałam plamień, jedynie krótkie na początku, czy może to być więc pierwszy objaw ciąży skoro nie jest to jeden z pierwszych moich krążków?

Odnośnik do komentarza

Witam. Moje pytanie dotyczy stosowanej przeze mnie antykoncepcji. Stosuje krążek Nuvaring od 7 miesięcy. Ostatni krążek założyłam 6 stycznia, także jestem jeszcze w trakcie użytkowania go. W nocy z 16 na 17 stycznia krążek został przeze mnie wyciągnięty, odbyłam pełny stosunek. Niestety krążek włożyłam po 5 godzinach. Moje pytanie jest nastepujące, czy istnieje zagrożenie ciąża, czy krążek po Ok 5 godzinach nadal działa i jak należy w obecnej sytuacji teraz postępować?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od ponad pół roku stosuję NuvaRing. 24 lutego powinnam wyjąć krążek, ale od wczoraj mam plamienia. Co to moze oznaczać i co mam w tej sytuacji zrobić? Pozostawić krążęk i wyjąć dopiero w dzien na który to przypada czy też wyjąć już teraz? Obawiam się, że to powód zbyt małej ilości hormonów bo z tabletkami działo się u mnie to samo, że po pewnym czasie występowały plamienia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...