Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja przy zakrzepicy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaką antykoncepcje mogę zastosować wiedząc że grozi mi zakrzepica nóg. Stosowałam przez ok 10 lat tabletki Microgynon 21 przy których czułam się dobrze i bezpiecznie ale niestety musiałam je odstawić gdyż w nodze stwierdzono zakrzep , chciałam założyć wkładkę wewnątrzmaciczną Nova T ale pani doktor mi ją odradziła bo podobno istnieje duże ryzko przy zakrzepicy .Teraz sama nie wiem sama czy jest wogóle jakaś metoda antykoncepcyjna która mogę stosować.Boję sie zajść w ciążę gdyż mam toksoplazmozę .Proszę o poradę , dzieci już mam dwoje.

Odnośnik do komentarza

Witam! Dziękuję za odpowiedz na moje pytanie, ale teraz sama już nie wiem bo pisze pan że w moim przypadku bezpieczną metodą jest miedziana wkładka domaciczna i taką mi doradziła pani ginekolog więc kupiłam wkładkę NOVA T 380 z miedzią a gdy już chciałam umówić się na założenie pani doktor powiedziała że ostatnio wyczytała że taka wkładka też niesie ryzyko zakrzepicy i nie podejmie się aby mi ją założyć .Co mam teraz zrobić a czy preparaty jednoskładnikowe zawierające progestagen są bezpieczną metodą antykoncepcyjną?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...