Skocz do zawartości
Forum

Powiększone komory boczne


Gość Alka1505

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alka1505

witam,

obecnie jestem w 30tc i bardzo się martwię, ponieważ w 27t6d ciąży lekarz stwierdził, iż komora boczna mózgu mojego synka ma 6mm, tydzień później ponowne badanie i komora (zależy jak zmierzyć) 6-6,5mm. Kolejne usg w 29t6d i komora 6-7mm. Lekarz mówi, że nie powiększa się i że jak nie przekracza 10mm to nie ma się czym martwić. Kazał się nie przejmować, ale łatwo powiedzieć. Kolejne badanie mam 21/03 czyli w 32t6d ciąży. Proszę o pomoc czy takie poszerzenie komory nie jest groźne. Dodam, że wszystkie wymiary dzidziusia są w normie. I pytanie czy ta komora lepiej żeby się zmiejszyła czy jak po prostu jest do 10mm to może tak zostać i to nie jest nic złego? Czy może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

bardzo proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Gość mamaFilipa

Witaj,u mnie w drugiej ciąży w 8 miesiącu okazało się,że córka też ma powiększone komory.Nie pamiętam ile to było mm,ale końcówkę ciązy przeleżałam w klinice.U córki po porodzie stwierdzono więcej wad,jak się okazało związanych właśnie z tym powiększeniem komór(wodogłowie i torbiel za wodogłowiem-nie wymagała wstawienia zastawki).Do drugiego roku życia była pod kontrolą neurochirurga,neurologa,rehabilitacja-na dzień dzisiejszy ma 3,5 roku chodzi do przedszkola,nic się nie powiększa,ale musimy to kontrolować na usg głowy.Miała lekkie opóźnienie,do 3 roku życia chodziła do logopedy,teraz ta różnica nie jest widoczna wśród rówieśników.To wszystko zależy jak duże jest powiększenie i czy nie ma innych wad,po za tym pomiar na usg ma jakąś granicę błędu.Jedyne co pozostaje to obserwować i być pod kontrolą lekarza,życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...