Skocz do zawartości
Forum

Czy endometriozę można wyleczyć w inny sposób niż hormonami?


Gość endka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam endometriozę i kilka late temu przeszłam jeden zabieg laparoskopowy. Ale niestety z powodu innych chorób nie mogę juz zazywać pigułek antykoncepcyjnych . Po odstawieniu tabletek po roku czasu powstały nowe torbiele endometrialne i pozostałam bez leczenia. Mam tak bolesne miesiączki ,że prawie tracę przytomność z bólu. Niestety na ten ból nie pomagają tabletki przeciwbólowe , muszę ten ból przeczekać leżąc z termoforem i pijąc melisę . Ale to jest już nie do wytrzymania. Ostatnio zauważyłam ,że kilka dni 1-2 przed okresem również wydobywa mi się krew z odbytu oddając poranny stolec. Jak byłam operowana kilka lat temu endometrioza zaatakowała i pozlepiała moje jelita więc tez ponoć miałam rozdzielane jelita , również grube jelito było wklejone w macicę chyba, nie pamiętam tego dokładnie juz ale coś takiego powiedziała mi moja lekarka.
Więc zapewne jelita róniez mam ponownie zaatakowane endometriozą, stąd ta krew w stolcu przed okresem. Ja już nie wiem co mogę zrobić , ponieważ nie mogę być leczona hormonalnie na endometriozę . Czy są jakieś inne bezpieczne metody leczenia endometriozy, na przykład ziołami ??? Nie bardzo wiem co mogę zrobić a na laparoskopię już nie pójde drugi raz ponieważ sie bardzo boję przezywać jeszcze raz tego bólu , po operacji i silnego duszenia się przez 10 dni po laparoskopii.
Proszę o jakąś poradę jak bezpiecznie można zaleczyć endometriozę ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...