Skocz do zawartości
Forum

Wysokie ciśnienie i wahania nastrojów a tabletki antykoncepcyjne


Gość Lawendowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lawendowa

Przez pierwsze trzy miesiące brania tabletek antykoncepcyjnych (N****A) były to moje pierwsze tabletki dwa razy bolała mnie mocno głowa po udaniu się do internisty okazało się , że moje ciśnienie w tym dniu wzrosło do 160/92 dodam ,że miałam jeszcze wtedy bardzo stresujący czas w moim życiu. Zaczęłam więc mierzyć często swoje ciśnienie , które nie przekraczało już później normy 140/90 czułam się lepiej oprócz tego gdy skończyły się moje problemy z tym tematem (przez cały czas brałam tabletki) zaczęłam mieć wahania nastrojów raz byłam radosna a innym razem smutna i płaczliwa. Udałam się do ginekologa i poprosiłam o zmianę tabletek i usłyszałam , że mam przerwać ich branie od zaraz bo tabletki nie są dla mnie i innych mi nie przepisze i padła propozycja zmiany antykoncepcji na znacznie droższą ( ok.550 zł)i nie akceptowaną przeze mnie i mojego partnera (wkładka), lekarz namawiał mnie i zachęcał jak tylko mógł ale się nie zdecydowałam i wyszłam z gabinetu z niczym. Zastanawiałam się też nad tym czy propozycja tej metody antykoncepcji nie była pod kątem odniesienia korzyści ekonomicznych dla lekarza (częstsze kontrole itp.).Obecnie stosujemy prezerwatywę ale obydwoje mamy już tego powoli dość i chcielibyśmy z partnerem zmienić antykoncepcję. Czy lekarz miał w moim przypadku rację? Czy powinnam zmienić ginekologa? Czy tabletki nie są dla mnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...