Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie jednej tabletki po przerwie pomiędzy blistrami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po 7 dniowej przerwie zapomniałam zażyć pierwszej tabletki z nowego opakowania. Zażyłam ją dopiero następnego dnia ale przed upływem 24 h. (powinnam zażyć o 22 w środę a zażyłam dopiero o 21 we czwartek). Nadmienię że zastosowałam się do zaleceń na ulotce i zażyłam 2 pigułki naraz. Chciała bym wiedzieć jak wygląda moje zabezpieczenie w tym miesiącu i czy cały miesiąc powinnam stosować dodatkową antykoncepcje?

Odnośnik do komentarza
Gość mariolka90

Nie wziełam tabletki (atywia) po 7 dniowej przerwie. Powinnam zażyć ją w czwartek, ale niestety zrobiłam to dopiero w piątek. Czyli moja przerwa miała 8 dni. Od tamtej pory zjadłam już 9 tabletek. Czy ich działanie jest już zachowane?
Na ulotce jest napisane ze powinnam zażyć pominiętą najszybciej, jak to możliwe nawet jeżeli oznacza to przyjęcie 2 tabletek. Ja jednak tego nie zrobiłam, przyjęłam jedną o normalnej porze i jem je normalnie. Problem w tym, że przerwa była 8-dniowa. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

~mariolka90
Nie wziełam tabletki (atywia) po 7 dniowej przerwie. Powinnam zażyć ją w czwartek, ale niestety zrobiłam to dopiero w piątek. Czyli moja przerwa miała 8 dni. Od tamtej pory zjadłam już 9 tabletek. Czy ich działanie jest już zachowane?
Na ulotce jest napisane ze powinnam zażyć pominiętą najszybciej, jak to możliwe nawet jeżeli oznacza to przyjęcie 2 tabletek. Ja jednak tego nie zrobiłam, przyjęłam jedną o normalnej porze i jem je normalnie. Problem w tym, że przerwa była 8-dniowa. Proszę o pomoc

Witam!
Po przyjęciu dziewięciu kolejnych tabletek z nowego opakowania występuje pełna ochrona przed ciążą. Jeśli jednak współżyła Pani bez dodatkowego zabezpieczenia podczas siedmiodniowej przerwy oraz w pierwszym tygodniu nowego opakowania to należy liczyć się z ryzykiem ciąży. Warto wykonać test ciążowy dostępny w aptece bez recepty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...