Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie okresu a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałam okresu od 45 dni ( ostatni okres 05.01.13r. i trwał około 5 dni). W tym czasie jednak przyjmowałam antybiotyki (lekoklar) około 9 dni, a potem jeszcze tabletki przeciw grzybiczne - Mecmiror complex przez 7 dni. Czy to mogło mieć wpływ na spóźnienie się okresu?? Czy jednak mogę być w ciąży? Choć poprzez chorobę uprawiałam seks bardzo rzadko i zawsze z zabezpieczeniem. Dodam jeszcze, że mam nieregularne miesiączki ( wahają się od 28 do 38- 40 dni)

Odnośnik do komentarza

Witam!
W Pani przypadku brak miesiączki może być wynikiem:
- przedłużenia cyklu,
- ciąży,
- innych schorzeń, które takie objawy mogą powodować (np. zaburzenia hormonalne).
Sugeruję cierpliwie poczekać na miesiączkę, gdyby zaś nie wystąpiła proszę powtórnie wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna i dokładniejsza diagnostyka.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Okres spóźnia mi się równy tydzień (mój cykl trwa od 31-35 dni) powinnam dostać go 26 grudnia. Regularnie uprawiam seks z moim chłopakiem, nie zabezpieczam się (co jest straszną głupotą z mojej strony). Nie mam żadnych objawów ciąży, zrobiłam test ciążowy, a wynik był negatywny. Podczas rozmowy z koleżanką dowiedziałam się, że miała podobny problem, a przyczyną okazała się nadżerka. Podczas mojej ostatniej wizyty u ginekologa (ok.1,5 roku temu) zostałam poinformowana, iż mam niewielką nadżerkę, ale nic nie trzeba z nią robić. Czy przyczyną spóźniającego się okresu może być powiększona nadżerka? Mam brzydko pachnące upławy, a do ginekologa umówiłam się na 11 lutego(niestety wcześniejszego terminu nie ma). Czy robić kolejne testy ciążowe? Jestem pod ogromną presją. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam 18 lat, zwykle miewam regularne miesiączki co 24-28 dni. Ostatnie krwawienie było 5 grudnia i nadal nic. Wiem że to nie powód do obaw bo opóźnienie jest niewielkie( + jestem dziewicą) ale jednak chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny jeśli ciąża jest wykluczona , stresu ostatnio nie odczuwam, diety i ćwiczeń również nie prowadze. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...