Skocz do zawartości
Forum

Jasnożółta wydzielina z piersi po poronieniu


Gość cascadera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cascadera

Witam. Jestem po zespole Pottera. Bylam w 22 tyg ciąży kiedy stracilam Krzysia

. Teraz jestem już ponad tydzień po wszystkim. I mam takie 2 pytania.1. Kiedy będe mogła uprawiać sex?
2. Kiedy mocno przycisne lub prawie wcale nie przycisne z piersi leci wydzielina ale nie dostrzegam żadnej barwy, chociaż na biustonoszu czasami widoczna jest taka jasno-żółtawa i pytanie jest takie czy coś jest nie tak czy tak po prostu po poronieniu jest??
Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Po pierwsze strasznie Ci współczuje.
Być może Twoje ciało jeszcze jest pod wpływem hormonów z ciąży i dlatego produkuje tą wydzielinę. Co do seksu to radziłabym Ci jeszcze poczekać aż się tam w środku wszystko zagoi tydzień to dość mało po poronieniu

Odnośnik do komentarza

Witam!
Najprawdopodobniej wydzielina z sutków jest spowodowana podwyższonym poziomem prolaktyny, której poziom odpowiada za laktację. Objawy powinny ustąpić samoistnie. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Współżycie można rozpocząć po zakończeniu pierwszej miesiączki po utracie ciąży. W celu weryfikacji podłoża pojawienia się wydzieliny z sutków warto udać się do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie Gonadotropina Kosmowkowa (Beta hCG) może być obecna w organizmie nawet do 16 dni i sądzę, iż to jest przyczyna powstawania wydzieliny.
Co do seksu to powinnaś odczekać dwa tygodnie a potem pamiętać o antykoncepcji doraznej (np.prezerwatywa) gdyż płodność wraca bardzo szybko a przez co najmniej pół roku od poronienia nie powinnaś zachodzić w ciążę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...