Skocz do zawartości
Forum

Negatywny wynik testu b-HCG a ciąża pozamaciczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,z gory przepraszam za moze glupi tytul tematu ale pierwszy raz jestem na forum wogole jakimkolwiek.Mam taki problem - staramy sie z mezem o dziecko .Poltoraroku temu mialam krwotok z powodu ciazy pozamacicznej ,od tego czasu mialam nawet zastrzyk hcg i bralam tabletki Clo ale nic.Zaczelam miewac tez bole brzucha i piersi przed okresem,a takze brazowe lub rozowe plamienia dwa dni przed okresem i pare dni po ,czasem sie ciaglo to ok 10 dni,czego nigdy nie mialam wczesniej.Nie potrafie obliczyc wiec kiedy moglam miec owulacje.Pare razy gdy jechalam z Niemiec do Polski do mamy,podczas podrozy,okres sie na pare dni zatrzymal.Ostatnio jak wyjechalismy do Polski to sie zaczal plamieniami rozowymi podczas podrozy i w terminie okresu,rozkrecilo sie na dobre.Ale jakby liczac od pierwszego plamienia to trwalo od 22 grudnia do 6 stycznia wiec dwa tygodnie !A teraz gdy czekalam ok 22stycznia na okres-nie wystapil,ale moze mialam czekac 29 tego-jak zawsze ?? w kazdym razie mielismy z mezem stosunek 31 stycznia jeszcze , a 2go lutego czekajac nadal na okres,zrobilam test z apteki wyszedl negatywny.Czuje w brzuchu jakies dziwne napiecie,mam wzdecia,ogromny apetyt,ciagle mi sie chce spac,piersi mnie bola do teraz.Ale gdy 5 tego lutego pojechalam na bete ,zaczelam plamic jednak ciemno brazowymi plamkami ,ktore zostaja tylko na papierze i tak jest do dzis.Nie rozkreca sie to dalej,a pani przez telefon poinformowala ze test wyszedl negatywny.Termin do doktora mam dopiero na 14 tego lutego ,okres sie nie rozkreca.Czy jest mozliwe ze moglam zajsc w ciaze przed terminem okresu czyli 6 dni przed wykonaniem beta hcg i mog ten test tego nie pokazac? Boje sie czy to nie ciaza pozamaciczna lub ze ktos cos przeoczy i dostane tabletki na wywolanie okresu.Troche ta beta droga tutaj ,i daleko musze jechac na nia,nie wiem czy jest sens powtorzyc.Czy moge miec nieregularny okres i przez to owulacje przesunieta i moglam zajsc w ciaze tego 31 ?Czy ten test mogl byc wykonany za wczesnie ? Dziekuje z gory za odpowiedz POMOCY :(

Odnośnik do komentarza

no jeśli masz nieregularny okres to i owulacja będzie występować w różnych terminach, może być też tak że nie wystąpiła w ogóle. Ale czy ty coś robisz z tymi plamieniami? Bo to nie jest dla mnie normalne by plamić przez dwa tygodnie?

Odnośnik do komentarza

Zawsze mam okres okolo 29tego , jedynie gdy wyjezdzalismy,przesunal sie nieco , w ciagu roku zdarzylo sie to moze ze dwa razy ,na ogol spoznial sie dwa dni lub trzy , dopiero w grudniu wystapil nienormalnie,tydzien wczesniej , choc to byly plamienia a krew poleciala tez cos kolo Sylwestra,wiec nie wiem jak obliczac cykl,od kiedy liczyc pierwszy dzien cyklu.Jestem pod kontrola ginekologa ,dal mi raz tabletki antykoncepcyjne by cos tam wyrownac.Teraz mam termin dopiero w czwartek,ale plamienia ustepuja,nie wiem co o tym myslec...

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze ,ze wogole przestal bolec mnie brzuch jak zawsze przed okresem, co jest dosc dziwne,bo powinno sie teraz wszystko rozkrecic,czuje sie tylko jakos tak niekomfortowo i jakos nieswojo, piersi tez bola mniej ,i tylko przy dotyku.Nic z tego nie rozumie zwlaszcza ze beta wyszla negatywnie.Chyba ,ze zrobilam ja za wczesnie ? Nie mam ochoty na kawe i duzo jem ,ale jakos do palenia ciagnie mnie dalej ale sie staram -bo nie wiem czy jednak moze sie udalo :/

Odnośnik do komentarza

Dzis rano zrobilam test plytkowy - szok- dwie kreski wyrazne ,choc ta jedna slabsza ale widac ja dokladnie z daleka.Bylam tez u lekarza ,na USG nic nie widzial , choc podejrzewa ciaze ze wzgl na wyglad tam w srodku (mieszkam w Niemczech i nie rozumie dokladnie co mowil a maz mi to swoimi slowami przetlumaczyl jak umial ) ale i tak nic nie widzial.Pobral krew , dzis zadzwoni z wynikiem wieczorem.Mowil ze czesto ma pacjentki z pozytywnymi testami a w ciazy nie sa.Ale piersi bola nadal i czuje sie jak balon :) Oby tylko to nie byla pozamaciczna albo zagrozona :( nic,musze czekac

Odnośnik do komentarza

Witam!
W tej sytuacji powinna Pani poczekać na wynik badania poziomu betaHCG z krwi. Istnieje prawdopodobieństwo, że poprzednie badanie było wykonane zbyt wcześnie. W przypadku prawdopodobieństwa, że jest Pani w ciąży należy bezwzględnie zaprzestać palenia tytoniu. Jeśli ciąża się potwierdzi należy regularnie kontrolować się u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam,dziekuje sercznie za odpowiedz .Rzeczywiscie,okazalo sie ,ze badanie bylo za wczesnie zrobione.Nie wiem jakim cudem,zaszlam w ciaze w ostatnim dniu cyklu,kiedy owulacja wlasciwie byla duzo wczesniej-nie wiem,poswiecilismy ta sprawe Matce Boskiej Rychwaldzkiej i od razu sie udalo,choc lekarz nie potrafi tego wytlumaczyc.Nastepna beta wynosila 104 ale po paru dniach zaczelam krwawic i beta spadla do 30 .Poronilam.W domu,lezac w bolach od plecow po brzuch ale przetrzymalam i udalo sie bez zabiegu.Najgorsze byl widok roznych kawalkow i skrzepow w krwi i toalecie-nie zycze tego nikomu,ale zabieg czyszczenia jest gorszy,pod narkoza-przez ktora do dzis wlosy mi wypadaja,do tego moga utworzyc sie zrosty utrudniajace zajscie w ciaze.Kolejna beta wynosila juz tylko 6 ,a dzis juz nie krwawie i w poniedzialek okaze sie czy spadla do zera.Nastepne starania mozemy zaczac juz za dwa miesiace,ale tym razem wczesniej rzucam palenie,zaczne zdrowo sie odzywiac i zrobie wszystko by ciaza sie utrzymala,obwiniam sie ze to moja wina,ale nie wiedzialam,ze jestem w ciazy.Okazalo sie tez,ze tu w Niemczech nie podaje sie juz progesteronu (jak mialam w pierwszej ciazy) na podtrzymanie,bo mieli lekarze tu z tego powodu problemy,takze jak sie ciaza utrzyma pierwsze trzy miesiace-to potem juz jest ok.Zbadalam sobie progesteron i jest w normie wiec to moze byla wina mojego niezdrowego stylu zycia i stresu.Takze juz po wszystkim . Pisze to dla innych kobiet,czytajacych forum,jako przestroge ,czasu nei cofne ,uznaje to za maly cud Boski,ktory jednak nei trwal dlugo ale czegos nas nauczyl.Moj ksiadz przyjaciel ,mowi ze kazde dziecko nawet jesli jest tylko zarodkiem jeszcze,otrzymuje juz niesmiertelna dusze od Boga i idzie prosto do Niego.Takze jestem mama dwoch Aniolkow,jak on to nazywa .Taka byla wola Boga ,trzeba sie z tym pogodzic....
Aniolek 29.08.2011+
Aniolek 18.02.2013 +

Pozdrawiam wszystkich wspierajacych mnie w tych trudnych chwilach.Ola

Odnośnik do komentarza
Gość Eletunia

Jak czytam twoją wypowiedz to jakbym czytała o sobie.Jestem w tej samej sytuacji tylko teraz po raz 3 spuźnia mi sie okres o 10dni a testy są negatwne .Tym razem nie mam plamienien ale serce mi gdzieś podpowiada że to ciąża ale już nie wiem co o tym myśleć i robic bo nie chcę znowu się zawieść.

Odnośnik do komentarza

I jak ? Pisalas miesiac temu...mam nadzieje ze wszystko w porzadku ? Ja po tym poronieniu , w czerwcu ponownie zaszlam w ciaze ,nie bylo widac pecherzyka,potem niby tak ale bez zarodka, ale beta pieknie przyrastala,podejrzewali pozamaciczna ze wzgledu na to ze juz mialam w 2011 w lewym jajowodzie,chcieli mnie polozyc do szpitala by obserwowac ale sie wypisalam na zadanie i czulam sie super,objawy ciazowe wszystkie nieomal , beta wciaz rosla,co dwa dni musialam daleko jechac na badanie, az pewnego dnia rano zaczelam krwawic,bol brzucha doszedl,zanim maz przyjechal z pracy,to sie tak rozkrecilo jak przy poprzedniej pozamacicznej,w samochodzie myslalam ze umre z bolu,jechalismy godzine do lekarze,ktory stwierdzil nadal brak zarodka i mozliwosc w innym miejscu np drugiego pecherzyka z zarodkiem.Droga na szpital kolejne pol godziny, wiedzialam ze wytrzymym dlugo bo ostatnio na Teneryfie bylam i pare dni trwalo nim peklo,ale tym razem trwalo to wszystko zaledwie pare godzin,tak po prostu,nagle...w szpitalu znalezli ciaze w prawym jajowodzie (teraz wieksze ryzyko kolejnych-dlatego w grudniu ide na przeglad droznosci jajowodow z ewentualnym plukaniem,po ktorym masa kobiet szybko zachodzi w zdrowa ciaze-jesli tego nie zrobie grozi mi kolejna bo obydwa jajowody byly operowane).Tamten pecherzyk w macicy to byl tylko jakis fragment ,jakas resztka blony ,nie wiem dokladnie ,w kazdym razie zadna ciaza.No i znow to samo,izba przyjec,szybko koszula operacyjna itp,prosto na sale,bol taki ze stanie nawet boli nie mozna nawet reka ruszyc,wole rodzic niz przezyc trzeci raz pekniecie tego...Zwatpilam w Boga, kolejny raz , ale gdy doszlam do siebie, bylam akurat w Polsce w Rychwadzie , przed cudownym obrazem Maryji , teraz wiem ,ze to bylo potrzebne , zamiast myslec gdzie jest Bog- ja wlasnie przez te przezycia znalazlam Go teraz naprawde, nigdy wczesniej Go tak nie kochalam,ale tego nie da sie opisac bo to sie w sercu czuje i kazdy musi to sam odkryc....Dolacze to tego ciezki fakt,ze doktor po operacji przyszedl powiedziec,ze ciaza byla najwieksza jaka widzial w jajowodzie , ponad dwa i pol cm i wielkie,bijace nadal serce , maly Aniolek ...ksiadz mi powiedzial ze nawet parodniowe dzieci nienarodzone,juz maja niesmiertelna dusze ,to male Aniolki ,uznane przez prawo koscielne...a najciekawsze jest to, ze dwie ciaze rozsadzily mi jajowody,mimo to mam zachowane obydwa,nic mi nie wycieli,nic sie nie uszkodzilo,takze lekarze sie dziwia o co chodzi.Tylko ja wiem :)) To On . Trzymam kciuki za Ciebie i za to by On dal Ci malenstwo .Czasem tez On wie,ze moze nie jest odpowiedni moment,nie zawsze to o co prosimy jest dobre,daj mu czas i zaufaj Mu.Miliony ludzi po prostu przestalo prosic Go o to,tylko Mu zaufali .Byli bezplodni nawet.Teraz maja po kilka dzieci :) Mimo ze mi juz trzydziestka stuknela , nie martwie sie wiecej o to ze nie mam drugiego dziecka, jak Bog bedzie chcial to bede miec ,nawet w wieku piecdziesieciu lat :)) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...