Skocz do zawartości
Forum

Badania przy problemach z zajściem w ciążę


Gość sop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie: jakie badania powinnam zrobić, idąc do ginekologa, jeśli chcę się dowiedzieć dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Oprócz PRL, TSH i progesteronu, które są również ważne? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

no już prawie rok czasu i co któryś cykl opóźnia mi się miesiączka, która potem zaczyna się bardzo .... brązowo/czarno. Mówiłam o tym gin. ale usłyszałam "tak się zdarza, nie ma się czym martwić". Żaden z gin. nie zlecił mi nawet usg dopochwowego, o drożności jajowodów nikt mi nic nie mówił, dlatego już sama nie wiem gdzie zaczerpnąć wiedzy, jestem załamana. Mam unormowane TSH, bo mam niedoczynność, prolaktyna i progesteron są w normie, dlatego nie wiem co jeszcze powinnam sprawdzić. :(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim wykonywanie różnych badań diagnostycznych bez konsultacji z lekarzem może okazać się mało skuteczne. Po roku bezowocnych starań o ciążę powinna Pani wraz z partnerem rozpocząć diagnostykę przyczyny niepowodzeń. W tym celu należy udać się do lekarza specjalizującego się w tego typu problemach. Adresy przychodni bez problemu znajdzie Pani w internecie.

Odnośnik do komentarza

Zacznę od tego że od samego początku mam problemy z cyklami,pierwszą miesiączkę dostałąmw wieku 16 lat,była długa i obfita i potem przerwa 5 miesięcy.Po tych 5 mcach miałam wywoływany okres przez 3 miesiące.Sama odstawiłam tabletki,po 2 miesiącach dostałam okresu.Miałam cykle 34-36 dniowe więc uznałam że są regularne bo 2 dni to małe odchylenie.Później mi się porobiły cykle 34-56 dniowe po ingerencji lekarza który chciał mi je skrócić.Uznałam że nie warto cokolwiek z tym robić bo było coraz gorzej.Raz miałam stwierdzone torbiele na jednym z jajników.Jeden ginekolog powiedział że mam niedojrzałą macicę...Aż trafiłam na lekarza który powiedział że nic z tym nie będzie mi robił,miałam 2 razy monitoring cyklu i owulacje były.Starałam się o dziecko ponad rok,z metodą termiczna udało mi się za pierwszym razem,poroniłam.W kolejną ciążę zaszłam bez problemu,syn przyszedłna swiat w wyniku cc (wysokie proste stanie główki).
Teraz jestem ponad 3 lata od cc i staram się kolejne dziecko.
Opiszę 3 cykle jeden 5.10-24.12 był bezowulacyjny (zmoich obserwacji nie wynikało by owulacja wystąpiła) 2 cykl 24.12-29.01 była owulacja i cykl miał 36 dni,wszystk ow nim było idealne,śluz pojawił się wtedy gdy powinien,po owulacji szyjka macicy zamknęła się i była twarda,w poprzednim cyklu byłą średnio zamknięta i średnio twarda.Obecny cykl 29.01.......jak narazie nie ma u mnie objawów płodności,nie widzę sluzu płodnego,szyjka macicy jest w granicach średnio otwarta-lekko otwarta i średnio twarda do średnio miękka.Jajniki niespecjalnie dokuczają,temperatura 36,3-36,5,moja podstawowa to 36,4 ale w ostatnich dniach spadła do 36,3 i podskoczyła do 36,5 a potem znowu spadła do 36,3...testy owulacyjne negatywne.

Nie wiem co ma wpływ na tak długą fazę fulikularną,proszę o radę co zbadać czy to sprawa estradiolu ?
Dodam że mam anemie spowodowaną niskim żelazem,gastrolog przepisał mi odpowiedni lek po którym żelazo powinno się podnieść.Obecnie ważę 55kg brakuje mi jeszcze 4 kg do mojej normalnej wagi (schudłąm po długim braniu silnych leków przeciwbólowych na migrene)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...