Skocz do zawartości
Forum

Brak owulacji przy niedoczynności tarczycy a starania o dziecko


Gość ma...28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, man 32 lata i 4-letnią córeczkę. Mój problem polega na tym,że nie mogę zajść w drugą ciąże. od 10 lat leczę się na tarczycę( wyniki w normie) Od roku staramy się o dzidziusia i nic, wcześniej miałam implant antykoncepcyjny przez prawie 3 lata, gdzie okres może wystąpił 2 razy przez ten czas. Dodam,że teraz okres mam co 40-50 dni i przez ostatnie 3 cykle stosowałam testy owulacyjne które nie wykazały żadnej owulacji.Czy w moim przypadku mogę mieć np. Zespół policystycznych jajników? Czy przy taj chorobie można zajść w ciąże i urodzić zdrowego dzidziusia? Boję się, że po tak długiej antykoncepcji nie uda mi się zajść w ciąże. Nie wiem co robić? Czy powinnam najpierw zrobić badania czy wszystko tam jest ok a potem myśleć o dziecku? Bardzo prosze o radę i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią nieprawidłowości wymagają dokładniejszej diagnostyki. Nie ma bowiem takiej możliwości, by bez żadnych wyników badań stwierdzić np. PCOS. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci właściwe badania dodatkowe, w tym badania podstawowe, hormonalne oraz USG dopochwowe. Uzyskane w ten sposób informacje najprawdopodobniej pozwolą odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna problemu, co ewentualnie umożliwi właściwe leczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...