Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a 7-dniowa przerwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Właśnie zamierzam zmienić tabletki antykoncepcyjne z Marvelonu na Qlairę. Lekarz zalecił mi, abym zrobiła normalną przerwę siedmiodniową po ostatnim opakowaniu Marvelonu. Mam jednak obawy, czy przy zmianie na zupełnie inny rodzaj tabletek z różnymi poziomami hormonów zostanie zachowana ochrona antykoncepcyjna oraz jak zareaguje organizm. Czy powinnam robić siedmiodniową przerwę po ostatnim Marvelonie, czy od razu zacząć przyjmować Qlairę? Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)

Skład Marvelonu:
0,15 mg + 0,03 mg
Desogestrelum + Ethinylestradiolum

Skład Qlairy:
- 2 ciemnożółte tabletki, z których każda zawiera 3 mg estradiolu walerianianu;
- 5 czerwonych tabletek, z których każda zawiera 2 mg estradiolu walerianianu i 2 mg dienogestu;
- 17 jasnożółtych tabletek, z których każda zawiera 2 mg estradiolu walerianianu; i 3 mg dienogestu;
- 2 ciemnoczerwone tabletki, z których każda zawiera 1 mg estradiolu walerianianu;
- 2 tabletki placebo

Odnośnik do komentarza

Dodam, że na ulotce zamieszczono taką informację:

Zmiana z innego złożonego hormonalnego produktu antykoncepcyjnego lub złożonego antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego.
Należy rozpocząć przyjmowanie leku Qlaira w dniu po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne poprzedniego produktu antykoncepcyjnego.

Odnośnik do komentarza

Witam !
Od ponad dwóch lat zażywam antykoncepcje hormonalną. Ponad półtorej roku Microgynon21, przez ostatnie ok. 3 miesiące zażywam Kontracept.
Czy powinnam robić przerwę ? Moja mama mówi, że powinnam i to co najmniej 3 miesiące.
Pytałam położnej i odpowiedziała, że kiedyś tak się robiło, teraz sie od tego odeszło. Odstawienie to najgorsza rzecz jaką mogłabym zrobić dla organizmu. Pytałam także lekarza on stwierdził, że nie widzi przeciwwskazań bym ich nie zażywała.
Co o tym sądzicie ?
Prosze także o odpowiedź lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...