Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność globulek antykoncepcyjnych


Gość gosc1111444556

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosc1111444556

Witam, mam takie pytanie, chciałabym poradzić się co do antykoncepcji w dni płodne. Czy waszym zdaniem stosowanie globulek dopochwowych oraz prezerwatywy byłoby wystarczające w tym przypadku? Nie chciałabym brać tabletek, mają one swoje plusy i minusy, ale jednak mimo wszystko to hormony... Czy to zabezpieczenie byłoby w miarę bezpieczne, wiem nie ma 100% zabezpieczenia, ale czy chociaż zmniejszy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Generalnie nigdy nie stosowałam globulek, to byłby mój pierwszy raz, ale obserwowałam swój cykl i z reguły podczas seksu z chłopakiem miałam dni niepłodne, w tym miesiącu tak niestety wypadło.. Czy mógłby ktoś pokrótce opisać działanie i stosowanie globulek antykoncepcyjnych? Z góry dziękuje za udzielone mi odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Skuteczność antykoncepcyjną globulek ocenia się na ok. 75%. Prezerwatywa to ok. 85%. Połączenie tych dwóch metod powinno zapewnić bardzo niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Globulki zawierają silnie działający środek plemnikobójczy, który powoduje unieruchomienie plemników zapobiegając ich dotarciu do jajowodu, przez co nie może dojść do zapłodnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...