Skocz do zawartości
Forum

Antybiotykoterapia i odstawienie tabletek a ryzyko ciąży


Gość Arletka1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arletka1991

Witam.
Więc moja sprawa wygląda tak:
29 września dostałam okresu i od tego dnia zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Okres skończył mi się w czwartek a w sobotę współżyłam z chłopakiem. Po skończeniu blistra dostałam krwawienie trochę skąpe i krótkie i zrobiłam test, który wyszedł negatywny więc zaczęłam nowy blister (ostatni, ponieważ nie mogłam przyjmować dalej tabletek z innych powodów zdrowotnych) po którym również dostałam krwawienie już trochę silniejszego i dłuższego i oczywiście znów powtórzyłam test- negatywny. Minęło już 10 tygodni od stosunku i powtórzyłam test we wtorek popołudniu czyli 11.12 i wyszedł negatywny. Teraz przyjmuję sporo leków w dodatku miałam prawdopodobnie jakąś infekcje i biorę antybiotyk dopochwowy który przypisała mi Pani ginekolog kilka tygodni temu. Teraz czekam na okres, ale niestety jest go brak. Czy może być to wynikiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych czy ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Arletka1991

Zapomniałam dodać, że okres miałam teraz 17 listopada i tak jakby zaobserwowałam u siebie śluz płodny, który trwał 0d 01.12 do 09.12 ale ciężko mi stwierdzić czy był to śliz płodny ponieważ miałam właśnie tą infekcje

Odnośnik do komentarza
Gość spoooooooko

Nie raz po zażywaniu antybiotyku i przebytej infekcji miesiączka mi się przesunęła. Nie martw się, skoro zrobiłaś test ciążowy i wyszedł negatywnie to na pewno dostaniesz okres. Zawsze możesz jeszcze zrobić badanie z krwi (beta HCG) jest dokładniejsze niż test z moczu. Jeżeli dalej stosujesz antybiotyk to zabezpiecz się probiotykiem. Przy ostatniej infekcji intymnej wywołanej E.coli, do antybiotyku pani farmaceutka poleciła mi invag, który kolonizuje pochwę bakteriami mlekowymi i przywraca w niej właściwe pH. Szybko przyniósł mi ulgę, możesz spróbować. Spokojnie czekaj na okres, nie martw się!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do obaw! Na pewno nie jest Pani bowiem w ciąży. Ponadto proszę pamiętać, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm wraca do równowagi hormonalnej nawet 2-3 miesiące. Może się to natomiast wiązać z brakiem miesiączki czy też jej nieregularnością. Proszę zatem cierpliwie poczekać na miesiączkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...