Skocz do zawartości
Forum

Niski hematokryt i granulocyty przy podwyższonych limfocytach


Gość iw...yk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie wyników badań mojej ponad 3 miesięcznej córeczki. Martwię się niskim hematokrytem - 31,5% (ze strzałką w dół) przy normie 33,0-41,0 niskimi granulocytami 18,8% (ze strzałką w dół) przy normie 30,0-50,0 oraz wysokimi limfocytami 74,5% (ze strzałką w górę) przy normie 46,0-65,0 z rozmazu kwi granulocyty podzielone 25% (norma 45-70) Co to może oznaczać? Czy jest to poważna sprawa? Ponieważ w tym tygodniu nie mam możliwości udania się na wizytę :( Przy czym również ja sama robiłam sobie w tym samym czasie badania i tez mam: granulocyty 35,9% (norma 43-76) i wysokie limfocyty 52,6% (norma 17-48).

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że nie należy interpretować pojedynczych wyników morfologii krwi. Interpretacja morfologii to bowiem nie tylko analiza poszczególnych parametrów, ale także wielu zależności. A propos Pani wyników to jeśli są to jedyne odchylenia w morfologii może być to wynik infekcji wirusowej. Wskazane jest jednak zestawienie wyników ze stanem Pani zdrowia. Jeśli chodzi zaś o wyniki dziecka to wartość hematokrytu należy ocenić poprzez zestawienie z ilością krwinek czerwonych, poziomem hemoglobiny oraz stanem nawodnienia dziecka. Rozmaz krwinek białych może wskazywać na infekcję wirusową. Proszę skonsultować się z lekarzem, który oceni podane wyniki w oparciu o stan kliniczny pacjenta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...