Skocz do zawartości
Forum

Stosunek w dni niepłodne przy krótkich cyklach a ciąża


Gość Nina31

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, pomóżcie. Mianowicie jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeśli ostatnią miesiączkę miałam 18. Cykl mam nieregularny, strasznie krótki, waha się od 21 do 23 dni przeważnie. Stosunek miał miejsce 6-tego. Niestety skończył we mnie... Licząc wypadają dni niepłodne, ale jakie jest to ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Skoro masz nieregularne cykle to wyliczanie dni niepłodnych to bezsens. Ogólnie wyliczanie nawet przy regularnych cyklach jest głupim pomysłem bo organizm to nie maszyna tu nic nie wyliczysz. Dni płodne i niepłodne się wyznacza się na podstawie obserwacji, śluzu, temperatury, itp objawów.
Co do Twojego pytania to jest ryzyko ciąży, zawsze trzeba się z tym liczyć przy stosunku niezabezpieczonym

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje, chociaż teoretycznie były to dni niepłodne. Niestety nie ma jednak takiej możliwości by ryzyko to określić w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku. Na przyszłość, jeśli nie chce Pani być w ciąży, proszę także pamiętać o skutecznej antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...