Skocz do zawartości
Forum

Wywołanie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie, otóż mam ogromny problem i prosiłabym o odpowiedź.
Mam 22 lata.
Od około roku nie biorę tabletek antykoncepcyjnych (od razu po przestaniu ich brania miałam normalny okres tak jak wcześniej tzn. co 28-35dni i trwał zawsze 6 dni).
Teraz od ponad dwóch i pół miesiąca nie miałam miesiączki (nawet plamienia).
Zrobiłam dwa testy, oba wyszły negatywnie.
W tamtym tygodniu poszłam do ginekologa, zrobił mi USG i szereg innych badań - wszystko okazało się, że jest dobrze, w ciąży także nie jestem, ale nie potrafił podać mi przyczyny dlaczego nie mam miesiączki.
Przepisał mi ("na wywołanie?") tabletki antykoncepcyjne (3 opakowania Diane-35) i kazał pod koniec 3 opakowania przyjść po kolejną receptę, powiedział także, że przez conajmniej pół roku będę je musiała brać.
Nastraszył również, że jest duże prawdopodobieństwo, że przez to, że nie mam okresu będę miała problem z zajściem w ciązę.
Moje pytanie brzmi: czy to dobrze, że zapisał mi tabletki antykoncepcyjne, bo z tego co wiem, to one wywołują miesiączkę z powodu odstawienia a nie naturalnie tak jak powinno być...
Może powinnam iść do innego lekarza na konsultację?
Czy to prawda, że jest duże prawdopodobieństwo, że nie będę mogła mieć dzieci?
Dodam tylko, że jakiegoś wielkiego stresu w ostatnim czasie nie miałam, moja waga jest taka jak zawsze i nie odżywiam się inaczej.
BARDZO proszę o pomoc, strasznie się boję...
Pozdrawiam,
Klaudia

Odnośnik do komentarza

Witam! Od początku cyklu rozpoczęłam zażywanie tabletek mercilon. Miesiączka powinna pojawić się u mnie w czasie swiatecznym na dodatek mój maz wraca akurat wtedy z zagranicy. Czy moge nie wziac ostatnich 3-4 tabletek i skutkiem tego bedzie wcześniejsza miesiączka? czy będzie to dla mnie bezpieczne?. Dodam, że tabletki zaczęłam brać z powodu nieregularnych miesiączek. Niestety dziś pojawiło się plamienie (Oczywiście wiem z ulotki, że to możliwe w pierwszych miesiącach.)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Aby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia powinna Pani rozpocząć stosowanie następnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych bez siedmiodniowej przerwy. Proszę jednak pamiętać, że tego sposobu nie powinno się wykorzystywać zbyt często. Plamienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą utrzymywać się nawet przez okres przyjmowania trzech pierwszych opakowań preparatu.

Odnośnik do komentarza

witam mam pewien problem . za miesiąc biorę slub i akurat w tym czasie wypadnie mi miesiączka , czy są jakieś tabletki o który bym mogła poprosić ginekologa aby wczesniej wywołac miesiączkę ??

Bardzo prosze o pomoc i nie chce słyszeć o domowych sposobach bo to i tak nie działa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...