Skocz do zawartości
Forum

Wyginanie się do tyłu u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mój 1,5 roczny syn w ataku złości i płacz zaczął się wyginać do tyłu w kształt litery C (robi tak wtedy, gdy jest na moich rękach a ja nie mogę go postawić na ziemię). Czy może mieć problem z napięciem mięśniowym? Od 6 miesiąca życia do 10 był rehabilitowany z powodu nierównomiernego napięcia mięśniowego, gdy zaczął raczkować, było już z napięciem ok).Jeśli jest na podłodze, to kładzie się na brzuchu i pełznie do tyłu, nie zważając na to, co ma z tyłu. Czy to bunt? Jak reagować na to wyginanie się do tyłu?Bardzo trudno jest go wtedy utrzymać??
Ania

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią wyginanie się dziecka na kształt litery C to najprawdopodobniej wynik nieprawidłowego, wzmożonego napięcia mięśniowego. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że dziecko było już diagnozowane i leczone ze względu na tą nieprawidłowość. Wskazana jest zatem konsultacja neurologiczna. Lekarz specjalista powinien zebrać wywiad, zbadać dziecko i ocenić przyczynę objawów. Jeśli specjalista stwierdzi jednak, że wyginanie się to nie wina wzmożonego napięcia mięśniowego, to najprawdopodobniej objaw ma etiologię psychogenną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...