Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od 5 lat biorę tabletki mercilon i dwa bądź trzy razy odstawiałam tabletki, po których zawsze zgodnie z cyklem co do dnia dostawałam miesiączkę. Na początku października trafiłam do szpitala, gdzie również dostałam krwawienia z odstawienia jednakże nie kontynuowałam brania tabletek po 7 dniach i do tej pory nie mam miesiączki. mam chorobę Crohna i biorę dużą dawkę leków, a nie kontynuuję mercilonu. Czy brak krwawienia może być skutkiem odstawienia antykoncepcji i nadmiaru leków ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Brak miesiączki po odstawieniu tabletek jest w poszczególnych przypadkach różny i może wynosić od dwóch tygodni do nawet sześciu miesięcy. Najczęściej związany jest z nagłym spadkiem poziomu hormonów. Nie można wykluczyć, że stosowane leki również przyczyniają się do braku krwawienia. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Od około dwóch lat bralam tabletki midiana 13czerwca wzięła ostatnia tabletkę z blistra następnego dnia uprawiałam seks z chlopakiem, 17 nastąpiło krwawienie z odstawienia i nie kontynuowała kuracji antykoncepcyjne, następną miesiączką jednak się nie pojawiła do dziś 25lipca, mam delikatne bóle w podbrzuszu. Czy jest możliwa ciąża?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...