Skocz do zawartości
Forum

Negatywny wynik testu 4 dni od zbliżenia


Gość Ulietta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnią miesiączkę miałam 1 listopada, 2 tygodnie później kochałam się z partnerem, prezerwatywa się zsunęła i została w środku i nie było finiszu. 4 dni później poszłam do apteki kupić test ciążowy , pan mgr dał mi quick vue, zapytałam kiedy mogę go wykonać by wynik był wiarygodny, Zapytał mnie ile dni temu doszło do zbliżenia więc mu powiedziałam. Odparł, że spokojnie mogę go zrobić po tych 4 dniach i jeśli coś z tego będzie miało być to już teraz mi ten test to pokaże... No dobra pomyślałam i go zrobiłam. Wynik negatywny.. Kupiłam 2 test i chcę go zrobić po 11 dniach od stosunku.. jeśli wykaże ponownie wynik negatywny powinnam robić 3 test? Dodam, że strasznie się stresuję tą sytuacją, nie chcę siedzieć jak na szpilkach i martwić się kiedy przyjdzie kolejna miesiączka.. przez to wszytko schudłam 3 kg,, Dodam, że jeśli zrobię ten 2 test to będzie tydzień przed planowanym okresem . Zakładam, że i tak się spóźni gdyż stres robi swoje,,, ale czy w ogóle jest możliwość bym w tej ciąży była? czy tylko niepotrzebnie się martwię?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Proszę jednak pamiętać, że by test ciążowy był wiarygodny najlepiej go wykonać około 14 dni po stosunku. Innym badaniem jakie może Pani wykonać jest ocena poziomu hormonu beta-HCG we krwi. Wynik tego badania jest wiarygodny wcześniej, bo już po 8 dniach po stosunku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...