Skocz do zawartości
Forum

Nadciśnienie w ciąży


Gość ka...76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od czterech lat leczylam sie na wysokie nadcisnienie tetnicze mialam na samym poczatku 150na 110 po lekach teraz mam130-140na 80-90 a teraz bedac w siedemnastym tygodniu ciazy mam 135-145do 87-91 podzas mierzenia wdomu wczasie wizyty u lekarza zdarza sie nawet ze mam 150 na90 i moj lekarz prowadzacy kieruje mnie do szpitala moiac ze mam za wysokie o kwalifikuje sie do hospitalizacji zapomnialam dodac ze od 2lat miewam tez bole glowy zwiazane z zatokami wlasnie w tym czasie jesiennym moze to tez cos ma do siebie te podwyzszone cisnienie bardzo prosze o odpowiedz bo nie wiem co robic z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze powinna Pani wiedzieć, że nadciśnienie w ciąży może być niebezpieczne zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Dlatego też tak ważna jest regularna kontrola ciśnienia w czasie całej ciąży, a w przypadku stwierdzenia nadciśnienia - prawidłowe leczenie. Leczenie, w zależności od wielu czynników, może odbywać się ambulatoryjnie lub w warunkach szpitalnych. O tym zaś jaka forma leczenia jest dla danej pacjentki najlepsza, powinien zdecydować specjalista ginekolog. Proszę zatem zaufać swojemu lekarzowi - jeśli kieruje Panią na leczenie szpitalne to proszę zgodzić się na hospitalizację.
A propos opisanego przez Panią bólu głowy to jak najbardziej może być on wynikiem nadciśnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...