Skocz do zawartości
Forum

Niski progesteron w ciąży


Gość marta8484

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
I test beta wyszedł mi z wynikiem 1580, drugi zrobiony 3 dni później 4748.
Za to niski progesteron 8,55.
Prawdopodobnie jestem w 5-6 tyg ciąży.
Czy któraś z Was miała porównywalne wyniki?
Do lekarza jestem umówiona dopiero pod koniec listopada i zaczynam się martwic czy wszystko ok...

Odnośnik do komentarza

Od ponad roku staramy się z partnerem o dziecko. Obydwoje nie palimy, rzadko pijemy alkohol, odżywiamy się zdrowo i regularnie oraz uczęszczamy na siłownie. Tabletki antykoncepcyjne przestałam brać jakieś 5 lat temu. Mam 33 lata a mój partner 37 lat i obydwoje robiliśmy badania, u partnera badanie nasienia i morfologia plemników wyszły dobrze, lekarz powiedział że to po mojej stronie może być problem. Moje cykle zawsze były regularne trwały 27 lub 28 dni a od ponad pół roku moje cykle uległy skróceniu do 23 lub 24 dni. Co miesiąc stosuję testy owulacyjne i wychodzą pozytywnie byłam też na badaniu uzg dopochwowym w 11dniu cyklu w celu sprawdzenia czy jest jajeczkowanie i również pod tym względem wszystko było w porządku.
A oto badania które miałam robione:
W 22 dniu cyklu;
TSH 1,340 uIU/ml
Progesteron 6,80 ng/ml
Toxoplazma gondii 0,1 IU/ml
Toxoplazma gondii 0,100 index
Wirus różyczki 352,20 IU/ml
W drugim dniu cyklu;
FSH 8,27 mIU/ml
LH 5,05 mIU/ml
Prolaktyna 260,10 mIU/l
Testosteron 21,81 ng/dl
Lekarz ginekolog u którego byłam zasugerował że mogę mieć za niski progesteron i przez to mogły mi się skrócić cykle, czy to może być powód problemu zajścia w ciąże, czy powinnam jeszcze zrobić jakieś badania. Proszę o pomoc bo nie wiem co jaka jest przyczyna że nadal nie mogę zajść w ciąże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...