Skocz do zawartości
Forum

Biały i mętny śluz z pochwy przy tabletkach a ciąża


Gość 19helpgirlshelp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 19helpgirlshelp

Witam.
Regularnie już od prawie trzech miesięcy przyjmuję Regulon (antykoncepcję hormonalną).
Jednak podczas drugiego opakowania, (a jestem już w połowie trzeciego) brałam leki na anginę (Duomox, Dalacin) oraz sporo przeciwbólowych (Ketonal, Ibuprom forte).
Od kilku dni mam w pochwie oraz na wargach sromowych gęsty, biały, mokry śluz.
Nie jest to na pewno żadna infekcja, gdyż regularnie smaruję pochwę Clotrimazolum GSK (zwalcza bakterie itp.).
W ciągu dnia mam częste uczucie wilgoci. Wydzielina nie ma jakiegoś mocnego zapachu, raczej naturalny. Jest dość mętna, jednak nie ma faktury "serkowatej". Raczej budyniową :)
Z facetem kochamy się bez prezerwatywy, jednak nie ma i nie było sytuacji wytrysku wewnątrz.
Co oznacza taki śluz? Dodam, że mam wzdęty brzuch od tygodnia. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Raczej nieprawdopodobne. Jakieś dni płodne/niepłodne/zapalenie/objawy choroby?

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Duomox może osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. W takich przypadkach, należy się zabezpieczać dodatkowo, najlepiej używając prezerwatywy lub rezygnując ze współżycia w trakcie choroby. Następnym razem proszę zwracać uwagę swojemu lekarzowi, że przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Powinien on wówczas użyć takiego antybiotyku, który nie będzie osłabiał antykoncepcji. Choć w tym przypadku, najważniejsze jest pozbycie się infekcji, więc czasem nie można dać innego antybiotyku.
Nie rozumiem po co Pani regularnie smaruje pochwę Cotrimazolem?? Lek ten jest tylko wskazany tylko w trakcie zakażeń pochwy i sromu przez drożdżaki a nie do codziennego stosowania. Może objawy przez Panią opisywane są niepożądanymi skutkami, codziennego stosowania tego preparatu. Proszę jak najszybciej zaprzestać stosowania tego preparatu.
Zalecam Pani:
-wizytę u ginekologa,
-zaprzestanie stosowania Cotrimazolu,
-stosowanie doustnego lub dopochwowego probiotyku,
-wykonanie na wszelki wypadek, testu ciążowego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...