Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z pamięcią u nastolatka


Gość zmartwiony tata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiony tata

Witam, jestem ojcem dorastającego chłopca ,którego zachowanie od jakiegoś czasu zaczyna mnie niepokoić .Skracając opis syna muszę nadmienic ,że pomijając mieszczące sie w tzw normach zachowania typu lenistwo ,brak staranności i młodzienczy oportunizm nie są powodem moich niepokojów ....a co mnie niepokoi?
Niepokoję się-np.1 polecenie: zrób czynność A i B {proste sprawy np.wynieś śmieci i przynieś drzewa} na 100% druga czynność jest zapomniana. 2 sprawa:"wszystko trudno,za dużo ,nie da się - nie sporadycznie nonstop i przy ponagleniu /upomnieniu powoduje spazmy i czynny opór,tupanie machanie rękami. 3 sprawa:Syn momentami sprawia wrażenie w trakcie rozmowy, jakby był nieobecny w swym ciele, co objawia się wyrazem ciała i np wzrokiem.Czasem mam wrażenie, że nasz pies ma większą percepcje ,ale to mnie wcale nie bawi...mimo,że wiem że nie jestem ideałem pedagogiki, ale staram się używać ogólnie przyjętych metod i środków aby wpłynąć na syna powodując u niego postęp w rozwoju intelektu itd.niestety od jakiegoś czasu widzę regres a nie progres...jesteśmy rodzina w której każdy od tzw."małego" jest uczony jak zachowywac sie przy stole i gdy syn bedąc przedszkolakiem jadł "jak człowiek" to teraz momentami niemożna na niego patrzec w jaki sposób konsumuje posiłek ,jest to np.sposób przeżuwania pokarmu i ufafranie się przy tym, jak niemowlę kaszką.Sposób chodzenia: coś na kształt małp człekokształtnych, ręce zwieszone z przodu i specyficzny sposób powłóczenia nogami- dodam, że syn niema wad postawy ani innych ortopedycznych dolegliwości mało tego wyśmienicie pływa i uprawia sportowo kajakarstwo.Ostatnio coraz częściej mam wrażenie utraty kontaktu z synem w trakcie wzajemnych rozmów {to nie dorastanie} i nie przyjmowania przez jego umysł nawet 20% przekazu . Chciałbym skonsultować swe wrażenia \spostrzeżenia z odpowiedniej wiedzy specjalistą ,tylko nie wiem czy psychologiem terapeutą czy neuropsychologiem?

Odnośnik do komentarza

Witam. Właśnie trafiłam na Pana wątek. Widzę, że to dość odległy czas, ale temat bardzo mnie zainteresował, ponieważ mam właśnie identyczne problemy z synem. Czy udało się Panu wyjaśnić jak jest przyczyna dolegliwości/zachowania syna ? Udało się mu pomóc ? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...